(044) 574-17-97

(044) 574-14-00 

(050) 609-14-78

ПН-ПТ 9:00-18:00

Фідерна ловля карася

01.07.2019
за kontent

Карась на фидер

Фідер – це не тільки донна снасть для лову риби, клювання якої відслідковуються по кінчику вудилища. Це один зі способів лову, який постійно годує точки з метою утримати рибу «на базі». І від фактора - на якій водоймі ми збираємося ловити карася на фідер, стратегія і тактика лову риби буде різною. Для річки постійне догодовування точки є нормою, а для закритої стоячої водойми це не обов'язково, а потрібен тільки початковий закорм риби.

Монтаж снасті фідера на карася

Річка. Для лову на річці використовується оснащення фідера на карася «петля Гарднера», асиметрична петля, флет метод. Відмінність - монтаж. Асиметрична петля більш чутлива для річки за рахунок більшого ступеня свободи ходу повідця. Навіть при обережному клюванні кінчик фідера дає сигнал. У більшості випадків перелічені оснащення фідерів на карася підходять для лову невеликої риби. Великі особини - це вже гурмани, які віддають перевагу оснащенню, щоб не перезакидувати часто, а якілежать на дні з нерозмиваючим кормом, що поширює смачні аромати. Це - оснащення для лову карася на фідер флет метод, соски, будь-які пружини з короткими повідцями. Такі монтажі можна вибрати і купити в готовому вигляді, або в'язати їх самому.

Нюанс лову карася полягає в тому, що повідок з гачком і насадкою, що йде від годівниці, не повинен бути занадто довгим. Бажано, щоб довжина становила не більше 40 см. Чому? Бо хоч корм і розмивається від годівниці, карась все одно вважає за краще годуватися в місцях його найбільшої кількості, тому риба буде крутитися біля годівниці, ігноруючи насадку на довгій дистанції.

Як відбувається ловля на річці: потрібно вибрати точку закормки (знайти бровку, закліпсуватися) і зробити стартовий закорм. Перша порція становить 5-10 годівниць, корм повинен бути нещільним і легко вимиватися з годівниць. Далі клювання і їх частота вже покажуть, що риба зібралася на точці закормки, тому можна паузу між закидом годівниць збільшувати. В залежності від сили течії, перерви між закиданнями складають від 10 до 15-20 хвилин. Корм вимивається, тому щоб не втратити рибу, необхідно постійно її підгодовувати.

Вибір готових фідерних оснасток в рибальському магазині практично не обмежений - для будь-якого способу ловлі і тесту вудилища можна підібрати потрібний варіант.

Фідерна снасть на карася

Стояча водойма. На ставках або озерах риба більш обережна, тому спочатку фідер використовується для закормки точки. Стартовий закорм до 10 годівниць, монтаж фідера на карася використовується інлайн або годівниці флет метод. Чим кращий інлайн для стоячої води - в цьому монтажі годівниця висить безпосередньо на основній волосіні без фіксації, ковзає по ній під час клювання, чітко передаючи сигнал на кінчик фідера. Це дуже делікатний монтаж для обережного карася.

 

Чим гарний флет метод - на основу годівниці ліпиться щільний, в'язкий корм, на короткий повідок з гачком одягається пінопласт, кукурудза, або будь-який ласий шматочок, до якого звикла риба на даній водоймі. Насадка вставляється в корм, і сама каша в стоячій воді розмивається повільно, можна використовувати мастирки або пластилін. На дні водойми такий монтаж виглядає, немов вишенька на торті для риби - серед розсипаного основного корму лежить годівниця зі щільною смачною масою, нагорі якої розташований гачок з насадкою. Карась завжди підійде до найбільшого обсягу їжі та із задоволенням спробує запропоновані ласощі. У більшості випадків найбільші і обережні карасі ловляться на монтажі, які знаходяться у риби під самим носом і лежать довгий час.

Я хочу запропонувати читачам статті один з найбільш перевірених і простих рецептів приготування мастирки: 3 склянки об'ємом 50 мл води закип'ятити, і додати 4 склянки 50 мл кукурудзяної муки, швидко замішати в окропі пластичну масу. Отримане тісто легко на обробній дошці вимішуєте руками, для замішування змастіть руки домашньою соняшниковою олією, що додасть каші аромату. Остиглий ком загортаємо в пакет, через півгодини пакет міняємо на сухий. Правильне приготування - кинута куля мастирки повинна відстрибнути від поверхні. Це одна з найпривабливішої маси для карася, що тримається на годівницях на течії.

На ставках не потрібно часто перезакидати годівниці, риба в закритих водоймах характеризується більш розміреним життям, і не женеться за кормом на відміну від річкової. Тому для риболовлі на карася на ставках часто використовуються всілякі соски, годівниці кавуни з гачками на відводах, які відмінно застосовуються в поєднанні з фідерними вудлищами.

Можна окремо розглянути такий варіант, як оснастити фідер на карася макушатником. Це одна з найстаріших, перевірених оснасток, найрезультативніших для трофейних риб. Для макушатника потрібно кілька речей - вантаж, макуха і короткі повідці з гачками, закріпленими в макусі. Для повідків в макушатник бажано використовувати плетений шнур, оскільки він не має пам'яті, як волосінь, і коли карась засмоктує макуху, шнур з гачком легко потрапляє в рот.

Коментарі

Не знайдено дописів

Нове повідомлення