(044) 574-17-97

(044) 574-14-00 

(050) 609-14-78

ПН-ПТ 9:00-18:00

Види вудлищ, вибір вудки в залежності від виду риболовлі

Вды удилищ

Спосіб риболовлі безпосередньо впливає на вибір виду вудилища. В ідеалі, в арсеналі кожного рибалки повинні бути всі основні види вудилищ, адже правильно вибране вудилище впливає на успіх рибного лову. Кожна з цих видів вудок має свої особливості конструкції й оснастки. Спробуємо розглянути основні види рибальських вудилищ.

Поплавочна вудочка

Якщо ви рибалка-початківець, то в першу чергу вам слід зупинити свій вибір саме на цьому вудилищі. Поплавкове вудилище може використовуватися для рибного лову з берегу, або з човна, на поплавкову вудку можна піймати найрізноманітніші види риб будь-яку пору року, за винятком зими. До недоліків можна віднести те, що такий вид риболовлі вимагає від рибалки терпіння. Поплавкове вудилище оснащується волосінню, поплавцем, грузилом та гачком. За бажанням поплавкове вудилище може оснащуватися котушкою, але це не відноситься до обов'язкової оснастки, а тільки робить риболовлю більш комфортною. Поплавочні вудилища в свою чергу діляться на: махові, болонські, матчеві й штекерні. Детальніше на видах поплавців вудилищ ми зупинимося в наступній статті.

Спінінг

Спінінг призначений для лову хижих видів риб на рухому штучну приманку. В якості штучної приманки може використовуватися блесна, воблери, спіннербейти, м'які приманки, що імітують дрібних рибок. Метод спінінгової риболовлі полягає в закиданні приманки в якусь точку водойми і в подальшому змотуванні волосіні за допомогою котушки, в результаті чого приманка рухається у воді, тим самим привертаючи увагу хижака. Риболовля за допомогою спінінга відноситься до досить складного виду рибної ловлі, вимагає від рибалки вправності й досвіду. Підходить для активних людей, тому що вимагає постійного руху і зміни місця риболовлі. Вудилище спінінга, крім стандартного набору, має кільця для волосіні і обов'язково оснащується котушкою, щоб ловити рибу на великій відстані. Рукоятка вудилища спінінгів може бути виготовлена ​​з дерева, пробки, пластика, мати протиковзьке покриття. Довжина вудилища може становити від 1,8 до 3,3 м, а довжина рукоятки від 0,3 до 0,7 м. За своєю конструкцією вудилища спінінгів можуть бути телескопічні або штекерні.

Донна вудочка

Донне вудилище, як видно з назви, використовується для лову риби, що живе на дні водойми. Наживка закидається близько до місця з годівницею, яка привертає риб і забезпечує хороший результат риболовлі. Як правило, донне вудилище оснащується кількома змінними вершинами різної чутливості, які виконують роль сигналізатора клювання. Залежно від ваги приманки, всі донні вудилища можна розділити на три класи: вонд, пікер і фідер. Роль сигналізаторів клювання виконують «кивки» або «квівертипи». Вонд - найлегший вид донного вудилища, призначений для стоячої води. Пикер дозволяє використовувати легкі годівниці, в цьому випадку приманка завжди знаходиться поряд з годівницею. 

Фідерні вудилища оснащуються вже більш важкими годівницями, можуть використовуватися для далеких закидів і саме цей вид донного вудилища є найбільш популярним. Донні вудилища оснащуються спеціальними котушками. Одним з разновидів донних вудилищ  є бортове вудилище, яке має невелику довжину - до 1,5м і призначене для рибного лову з човна. Бортові вудилища можуть використовуватися і для зимової риболовлі.

Вибір виду вудилища це дуже важливий момент, при цьому слід врахувати не тільки вид рибного лову, але й вид приманок, вид риби та умови за яких відбувається риболовля. Якщо дотримуватися всіх нюансів вибору, рибалка принесе задоволення і радість. Успіху вам!

Коментарі

Не знайдено дописів

Нове повідомлення