(044) 574-17-97

(044) 574-14-00 

(050) 609-14-78

ПН-ПТ 9:00-18:00

Маркування вудилищ. На що звернути увагу при виборі вудилища?

Не всі рибалки-початківці звертають увагу на маркування вудилища і не завжди знають, що означають ті чи інші характеристики. У цій статті ми постараємося розповісти про те, що означають цифри або позначення, які ви можете знайти на вудилищах.

Матеріал бланка. Сьогодні для виробництва рибальських вудилищ використовуються наступні матеріали:

 • Карбон (Графіт, вуглеволокно). Цей матеріал позначається на бланку словом CARBON. Вудилища із карбону відрізняються хорошою міцністю, чутливістю і, що дуже важливо, невеликою вагою. Крім цього, карбон може позначатися показником змісту модуля графіту, наприклад IM-8, при цьому чим вище показник, вудлище буде більш чутливими і жорсткішим, воно швидше реагує на клювання і підходить для далекого закидання, але такі вудилища  вимагають більш дбайливого поводження. Низькомодульної вудилища більш м'які і гнучкі, але й міцніші.
 • Фіберглас (скловолокно). Вудилища зі скловолокна мають більшу вагу, вони менш чутливі, більш гнучкі, міцні, витримують великі навантаження. Вони невибагливі в догляді і експлуатації. Позначається на бланку словом FIBERGLASS або FG. З фібергласових вудилищ ADAMS найбільш популярне Удилище фидерное ADAMS EXTRA POWER FEEDER
 • Композит уявляє собою суміш скловолокна і карбону. Вудилища, виготовлені з цього матеріалу, мають непогану жорсткість і дальність закидання. Позначається цей матеріал словом COMPOSITE.
 • Кевлар - це штучне волокно, що відрізняється особливою міцністю, гнучкістю і стійкістю до ударів. Іноді на карбоновий бланк вудилища наноситься кевларове обплетення, що значно підвищує його міцність. У цьому випадку на бланку можна побачити позначення KEVLAR і помітну, нанесену «сітку». Adams пропонує з кевларової оплітки кілька вудлищ, наприклад Спиннинг ADAMS PREMIER POWER JIG

 

Высокомодульный Карбон
Карбон IM-9
Кевлар

 

Лад вудилища характеризує реакцію вудилища на зміну навантаження. Показником такої реакції є вигин хлиста, а точніше форма вигину бланку. Під навантаженням розуміють додаток маси, що перевищує в 3-4 рази максимальне значення зазначеної маси приманки для кожного спінінга. Розділяють такі види ладу вудилища:

 • Extra Fast (понад швидкий лад) - під навантаженням згинається 1/4 частина вудилища від вершинки.
 • Fast (швидкий лад) - згинається 1/3 частина вудилища
 • Medium-Fast (середньо-швидкий лад) - частина вудилища, що згинається від вершини знаходиться в діапазоні від 1/3 до 1/2 частини.
 • Medium (середній лад) - згинається до 2/3 частини вудилища
 • Slow (повільний лад) - спінінг згинається по всій довжині бланку.

Лад вудилища впливає на техніку закидання. Наприклад, вудилища швидкого ладу відмінно справляються зі швидкими, короткими кидками на невеликі відстані, для них характерна хороша точність закидання і висока чутливість. Якщо ви плануєте ловити рибу на широких водоймах, здійснювати далекі кидки, то краще зупинити свій вибір на вудилищах з повільним, або середнім ладом. Такі вудилища менш чутливі, але з далекими закидами справляються відмінно.

Тест и клас вудилища тісно пов"язані. Тест вудилища - це характеристика хлиста, що визначає діапазон ваги приманок. Залежно від значень тесту, вудилища відносять до наступних класів:

 • UL (Ultra-light, ультралегкий) – значення тесту 0-7 гр.
 • L (Light, легкий) – вудилища, розраховані на вагу приманок 3-15гр.
 • ML (Medium-Light, средньолегкий) – вудилища з тестом 5-20гр.
 • M (Medium, середній) – вудилища, розраховані на вагу приманок 7-30 гр.
 • MH (Medium-heavy, средньоважкий) – відповідає тесту діапазоном 15-40 гр.
 • H (Heavy, важкий) – включає вудилища, що може витримати вагу приманок 20-80 гр. 
Тест удилища

Бажано дотримуватися вимог тесту. Використання приманки, відповідної значенню тесту даного вудилища забезпечує не тільки комфортну ловлю, а й чутливість вудилища і точність закидання приманки. В деяких випадках оберігає вудилище від поломки, що цілком може статися, якщо використовувати приманку з вагою, що перевищує рекомендовану. Значення тесту вказуються на бланку вудилища і можуть виражатися як в грамах, так і в унціях. Для довідки - одна унція дорівнює приблизно 28 грамам.

Пропускні кільца, розташовані на бланку вудилища, призначені для рівномірного розподілу навантаження і для комфортної роботи зі снастю. Пропускні кільця повинні мати високу зносостійкість, адже вони відчувають сильне тертя під час вивудження. Кільця можуть бути виготовлені з різних матеріалів:

 • Gold Cermet - Надміцні металокерамічні кільця з покриттям з нітриду титану. Крім цього, мають ідеально гладку поверхню і невеликою вагою. Стійкі до ударів. Мають гарну теплопровідність.
 • SIC (Silicon Carbide) - Карбід кремнію. Це найпопулярнші пропускні кільця. Вони володіють необхідним поєднанням якостей: низький коефіцієнт тертя, зносостійкість, висока теплопровідність і невелика вага. Проте вони крихкіші та вимагають дбайливого ставлення. Рекомендуються для використання з плетеним шнуром. Adams пропонує досить широкий вибір вудилищ з кільцями SIC, наприклад Спінінг ADAMS MICROSPORT LIGHT або Спінінг ADAMS BIMAX MEDIUM.
 • O – Оксид алюмінію
 • Alconate – Оксид алюмінію підвищеної міцності
 • Hardloy – Покращений оксид алюмінію.
SIC кольца

 

Кільця з оксиду алюмінію відрізняються твердістю, але показують меншу теплопровідність і мають більшу вагу, ніж кільця з металокераміки, або карбіду кремнію. Висока теплопровідність пропускних кілець важлива для рівномірного і швидкого розподілу тепла, що виникає в результаті тертя волосіні об кільце.

Рукоятка вудилища може мати різну форму і бути виготовлена з різних матеріалів:

 • Протиковзке покриття. Нанесене на рукоятку спеціальне напилення запобігає вислизанню вудилища навіть в умовах підвищеної вологості.
 • Рукоятка коркова. Рукоятка, виготовлена з натурального матеріалу - пробки, забезпечує комфортну експлуатацію вудилища, має меншу вагу, чим забезпечує можливість довгої роботи вудилища.
 • Рукоятка неопренова. Неопрен - м'який, синтетичний матеріал.
 • Рознесена рукоятка - це рукоятка, що складається з двох частин, вона забезпечує не тільки меншу вагу вудилища, а й додатковий комфорт в деяких видах риболовлі, наприклад, при твіччінгу. Адамс виробляє кілька вудлищ з рознесеною рукояткою, одне из них Спиннинг ADAMS MICROSPORT LIGHT.