
(044) 574-17-97
(044) 574-14-00
(050) 609-14-78
ПН-ПТ 9:00-18:00
Вдала ловля хижака взимку на балансир складається з декількох чинників: знання водойми, вибір правильного місця (ями, бровки, коряжники), великий вибір балансирів, техніка проводки і грамотно підібрана вудка.
Основний критерій, за яким потрібно вибирати вудку для балансиру - це жорсткість бланка, під кожен вид хижої риби вудилище підбирається окремо. Для того, щоб знати, яку вудку для балансиру купити, потрібно заздалегідь розуміти, на якого хижака буде йти полювання. В основному водойми багаті на щуку, окуня і судака, а значить, потрібно розібратися, який удильник буде безвідмовно щоразу «допомагати» господареві діставати з лунки трофеї. Розбираємо завдання на конкретних прикладах:
Для того, щоб снасть була збалансована - під кожен балансир підбирається «своє» вудилище. Вага балансиру повинна злегка «довантажувати» кінчик вудки, тобто - беремо балансир, протягуємо його на останнє кільце бланку. Якщо вудка телескопічного ладу, примірку слід проводити в розібраному стані бланка. При правильному співвідношенні вага балансиру / лад бланку, кінчик повинен візуально опуститися на 10-15 °.
Якщо баланс дотриманий, то не обов'язково на вудку використовувати кивок - клювання, стусани риби, дно будуть відмінно відчуватися просто в руку. Винятком є жорсткі вудки на судака, оскільки жорсткість вудилища не забезпечує належної чутливості.
Вудилища можуть бути штекерними і телескопічними, кожен рибалка підбирає параметр, що відповідає його критеріям. Штекерні вудилища характеризуються більш високою міцністю і жорсткістю. Телескопічна конструкція вудилища за рахунок стиків колін вважається більш слабкою порівняно зі штекером, але у таких вудок незаперечне достоїнство - вони легко поміщаються в зимові ящики для риболовлі.
Сучасний ринок товарів для риболовлі багатий пропозиціями зимової риболовлі - в деяких моделях вудок вже вбудовані шпулі, і рибалці залишається тільки намотати волосінь. Для малих глибин досить вудки з маленькою шпулею, немає необхідності у великому метражі волосіні. Для глибоких водойм волосінь повинна бути з запасом, тому ємність шпулі повинна бути більшою.
Використовувати для лову на балансир котушки з фрикціоном рекомендується, коли мова заходить про великі, трофейні риби. Кріплення для котушок на зимові вудки уніфіковано, можна встановлювати як м'ясорубку, так і мультіплікаторную котушку.
Вудки з м'яким ладом призначені для невеликих балансирів і лову окуня, оснащуються зазвичай волосінями перетином максимум 0,16 мм. У зимовому лові питання товщини жилки одне з найпринциповіших, чим тонше волосінь, тим частіше клювання. Але для лову щуки і судака на великих водоймах зі значною глибиною і з використанням великих балансирів оснащення повинне бути надійним, міцним і розраховане на інтенсивне виведення. Це означає, що удильник для балансиру повинен бути оснащений волосінню завтовшки від 0,3 мм і більше.
Зимова вудка для балансиру, купити яку можна в дуже широкому ціновому діапазоні, крім ладу бланка і обсягу шпулі, повинна мати додаткові функції. Для того, щоб рукоятка була теплою, виробники використовують матеріали пробку і EVA. В умовах холоду і мокрих замерзаючих рук брати в долоні крижаний пластик рукоятки некомфортно, і досвідчені рибалки обов'язково звертають увагу на подібні дрібниці.
Зимові вудки для балансирів прекрасно підходять для використання судакових і щучих блешень.
Не знайдено дописів