(044) 574-17-97

(044) 574-14-00 

(050) 609-14-78

ПН-ПТ 9:00-18:00

Оснащення для лову на мормишку

03.02.2019
за kontent

Зимняя рыбная ловля на мормышку

Важко знайти більш популярну приманку в зимовий сезон, ніж блешня. Неймовірна кількість форм, розмірів, кольорів і матеріалів, з яких їх виготовляють, створює окрему галузь зимової риболовлі. Поширеність пояснюється простим фактом - це дійсно універсальна насадка, на блешні можна однаково успішно ловити будь-яку рибу.
Головне - щоб для блешні була правильно підібрана снасть. В цьому і полягає успішність риболовлі. За основу аналізу ми візьмемо безнасадочну мормишку, і розглянемо базові правила вибору снастей. Слід зазначити, що перераховані критерії підходять і до лову блешнею з мотилем.

Що потрібно для лову на мормишку

Повинен бути правильно зібраний комплект - удильник, волосінь, кивок і блешня. Якщо розібрати кожен з елементів і вибирати, що потрібно купити - починати потрібно з удильника.

Удочка балалайка Adams IFR100

  • Удильник – ідеальна зимова вудочка, вона легка і зручно лежить в руці, тому що в процесі риболовлі рибалці слід задавати приманці гру, різні анімації рукою. Із звичайних вудок, поширених у продажі, більш всього підходять вудочки по типу «балалайка» і фінська, обрати й купити,  котрі можно без проблем. Балалайку тримають за корпус котушки, в конструкції вудки немає окремої рукояті. У фінській після котушки виступає ще й рукоять. Якою вудкою зручніше працювати - рибалка визначає за своїми особистими потребами, але в перебігу дня удильники краще міняти, даючи руці відпочинок. Комусь зручніше ловити тільки з балалайкою, вона трохи легша, деякі рибалки воліють вудилища тільки з рукоятками, але їх чергування на рибалці дозволяє рукам відпочити.

Є безліч різних вудилищ - від саморобних до важких пластикових, але окремо слід ще згадати момент - в удильнику на мормишку бажана присутність фрикційного гальма. Це допомагає при полюванні на трофей гасити перші, сильні ривки риби, особливо з тонкою волосінню.

Зимняя леска Alaska

  • Ліска – безумовно, зимовий лов вимагає такі тонкі, «витончені» оснащення, ніжні і чутливі. На вибір зимової ліски, її товщини залежить від умов - глибини, сили течії, ваги приманки. В аматорській риболовлі дрібнити з нею не варто, тому що часто при клюванні трофея волосінню перетином 0,1 недосвідченому рибалці складно буде впоратися з натиском риби. Навіть допускаючи її, не завжди вдається зупинити ривки і не втратити мормишку. Для пошукового лову бажано вибрати і використовувати волосінь з перетином не менше 0,12. Якщо риба вже знайдена, і кілька виловлених екземплярів говорять про приблизний розмір в зграї, доцільно переходити на більш тонку снасть.

Якщо в рідному регіоні все ж рибалки використовують перетин від 0,1 мм і менше, то потрібно взяти за правило після кожної рибалки перев'язувати мормишку і видаляти пошкоджені ділянки волосіні. Тільки в цьому випадку можна розраховувати, що приманка і улов НЕ будуть втрачені.

Кивок рыболовный для зимней удочки

  • Кивок – відрізняються матеріалом і формою. Матеріал - метал, кабаняче волосся, лавсан, і т.д. Металеві варто використовувати тільки при вітрі, при глибинах більше трьох метрів. Інші справляються з іншим «спектром» умов лову. Для білої риби в більшості випадків використовують кивки від 10см і вище, які забезпечують м'яку гру, і налаштовуються під вагу блешні. Для окуня більше підходять короткі і дуже м'які «сопливі» кивки, ними створюються більш високочастотні коливання. Співвідношення балансу між кивком, блешнею і волосінню правильне таке, щоб при різних проводках він не створював паразитних коливань. Під кожну мормишку бажано купити і мати свій «рідний» кивок, налаштований під її вагу в домашніх умовах.

Налаштування мормишечної снасті

Пара основних способів налаштування кивка: перший - безлісочний, в отвір на кивку протягнути гачок блешні - кивок повинен зігнутися вниз рівно на чверть кола. В основному така настройка робиться під окуня.
Наступний - кивок без навантаження вигинається вгору приблизно на 30 °, і під вагою блешні кінчик повинен опуститися вниз від горизонталі приблизно на 15-20 °. Цей спосіб використовується для довгих видів, призначених для лову на мирну білу рибу. Необхідного кута домагаються, сточуючи поверхню кивка до потрібної тонкості наждачним папером.
Одним із популярних матеріалів для кивків є, як не дивно, рентгенівська плівка. Її перевага полягає в тому, що навіть в сильні морози вона не втрачає своєї пружності, еластичності, що неминуче трапляється з лавсановими кивками. При цьому реально робити їх самостійно, надаючи їм потрібну форму під конкретну блешню, сточуючи наждаковим полотном товщину плівки.
 
Блешні підбираються під умови і різні ситуації, купити блешні слід в різних вагових і колірних категоріях, щоб при обриві була можливість замінити насадку.

Коментарі

Не знайдено дописів

Нове повідомлення