(044) 574-17-97

(044) 574-14-00 

(050) 609-14-78

ПН-ПТ 9:00-18:00

Яку блешню вибрати для щуки, окуня, судака взимку

13.01.2019
за Admin Doe

Серед видів зимової риболовлі на хижака - блеснування залишається одним з найулюбленіших і зручних способів добути рибу з-під льоду. Різновидів блешень досить для того, щоб підібрати потрібний «ключик» для уловуя як трофейних екземплярів, так і для вилову потрібної на вечерю кількості риби. У будь-якому випадку блеснування - це ходова риболовля, пошук риби по водоймі, де не завжди рибалці знайомий кожен шматочок дна.

Рибалки поділяють блешні для зимового лову в основному по тому, на яку рибу сьогодні буде йти полювання, під кожного хижака підбирається своя блешня. Це безумовно, не аксіома, а скоріше перевірені часом рецепти успішної риболовлі. Щука через ненажерливість може із задоволенням клюнути на будь-яку із запропонованих приманок, судак воліє конкретну форму блешні, а спокусити окуня можно підібраною технікою проводки.

Блешні на щуку

 Як шукається щука на водоймі - зазвичай сверлится ряд лунок на великій відстані одна від одної (дистанція може доходити до 10 метрів). Обхід лунок від першої до останньої дає можливість «відпочити» вже обловленим місцям.

Для лову щуки успішно використовують літні блешні, що коливаються, за рахунок площі пелюстки забезпечується широка амплітуда руху при ривках і підкиданні. Відповідно, блешня помітна здалеку, що привертає хижака з великої дистанції. Для лову щуки можна купити блешню будь-якої форми, кольору і вигляду, це всеїдний хижак, який активний більший час доби. Обов'язкова умова монтажу - металевий або флюорокарбоновий повідок.

Блешні на судака

Основною годувальною базою судака є уклейка, це невелика срібляста рибка з витягнутим тілом і темною спинкою. Відповідно - її імітація у вигляді вузької, довгої блешні провокує хижака і дає можливість рибалці отримати знатний улов в свій ящик. Так само це може бути кругла трубка, обрізана по косій, які при підкиданні не відскакують далеко від лунки. Вони як би «прибивають» товщу води, працюючи у вузькому конусі під лункою, це допомагає залучити і зафіксувати увагу обережного і недовірливого судака.

До того ж, саме судаки славляться тим, що люблять триматися закоряженних місць, в яких ловити вкрай складно. Вузькі блешні з обмеженим ігровим діапазоном дозволяють обловлювати подібні «міцні» місця, не втрачаючи при цьому приманку.

Блешні на окуня

В основному для лову смугастого хижака використовуються блешні розміром від 2,5 до 6 см. Форма блешні може бути будь-якою - широкою, вузькою ... Як і забарвлення - можно купити блешню на окуня будь-якого забарвлення. Успіх риболовлі на окуня на водоймі більше залежить від фактору пошуку - особливо в глуху зиму окуня потрібно спочатку знайти. Як здійснюється пошук - для початку використовуються пошукові болешні, ​​це або широка форма, або вузька блешня зі зміщеним центром ваги. Для чого це потрібно - така блешня демонструє активну гру, під водою розлітається по широкій амплітуді і привертає увагу хижака здалеку. Але коли Ви знайшли зграю і на пошукові блешні вже виловили найактивніших окунів, бажано змінити такі насадки на приманку з більш «вузькою» грою. Зграю матросів ви вже залучили, вони відреагували на пошукові блешні і зібралися навколо лунки. Але в зимовий період слабо активний окунь віддає перевагу блешні з більш спокійною грою, тому заміна приманки виправдана і стратегічно вигідна.

Техніка роботи з блешнею

Кожен рибалка знає, яка блешня як грає в воді, перевіряючи свої принади в домашніх умовах, тому може підібрати блешню під конкретні умови лову. З чого починається рибалка на водоймі в першій лунці - блешню акуратно опускаємо на дно, і робимо легкі постукування по дну, створюючи муть. Потім піднімаємо блешню над дном, і робимо короткі підкидання не вище 5 см. Зробили кілька підкидань на одній точці, потім підняли вудилище на 10 см, і повторили серію. Далі знову підняли вудку на 10 см, і обловили наступний горизонт. Якщо покльовок не було, починаєте дражнити - широкі махи вудки створюють хаотичний рух блешні, її нерівномірну проводку. Два-три широких розмахів, блешня описує розмашисті кола під лункою, і після цього можна повторювати техніку першої проводки - неспішне обловлювання різних горизонтів води.

Існують блешні, які працюють на сбросах - це так звані блешні, що сипляться. Техніка проводки - повільний підйом блешні на висоту, а потім різке скидання. Блешня обсипається в товщі води.

Гри блешні на підкиданнях - це запорука успішного лову. Якщо покльовок не було після мінімум трьох-чотирьох серій проводок, краще переходити на наступну лунку в пошуках більш активної риби. До цієї лунки Ви завжди встигнете повернутися.

Коментарі

Не знайдено дописів

Нове повідомлення