(044) 574-17-97

(044) 574-14-00 

(050) 609-14-78

ПН-ПТ 9:00-18:00

Вибір і види рибальських котушок

Риболовна котушка - це неодмінний атрибут сучасної риболовлі. Найперші котушки використовувалися тільки для зберігання волосіні, а з часом, рибальські котушки модернізувалися, і зараз вони дуже впливають на дальність закидання і беруть активну участь у виведенні спійманої риби. При різних видах риболовлі до котушок висуваються різні вимоги, тому сьогодні існує і кілька видів риболовних котушок. Перелічимо основні з них, і зупинимося на особливостях вибору.

Всі рибальські котушки діляться на наступні види: інерційні, мультиплікаторні, безінерційні.

Інерційні котушки

Инерционная катушка

Інерційна котушка зберегла в собі всі якості і властивості старих дерев'яних рибальських котушок. Тільки зараз її виготовляють з інших сучасних матеріалів. Такі котушки мають невисоку вартість і призначені для виконання своєї основної функції - зберігання волосіні. Інерційні котушки, незважаючи на те, що вважаються морально застарілими, відмінно підходять для лову на течії, тому що вони віддають волосінь зі швидкістю течії і наживка рухається у воді максимально природно. В інерційних котушках використовується фрикційне або глухе гальмо, іноді вони мають гальмо зворотного ходу, при спрацьовуванні якого намотування волосіні можливо, а ось її схід заблокований - це дуже важлива функція при підсічці. Інерційонки можуть мати широкий або вузький барабан. Котушку з широким барабаном краще вибрати в тому випадку, якщо ви ловите рибу на масивні поплавці й товсту волосінь, а при лові на невеликої риби, зручнішою стане інерційонка з вузьким барабаном.

Інерційні мультиплікаторні котушки

Мультипликаторная катушка

Мультиплікаторна котушка - це інерційна котушка з системою передач, з передавальним числом від 3 до 7. Передаточне число показує скільки обертів шпулі відповідає одному оберту рукоятки. Мультиплікаторні котушки використовуються для морської риболовлі, але вони також підходять для спінінга в прісній воді. Багато рибалок віддають їм перевагу, завдяки компактним розмірам і легкості в управлінні. Але слід враховувати особливість мультиплікаторних котушок при виборі вудилища. Така котушка розтошовується зверху вудилища, тому  вудилище потрібно підібрати таке, щоб допускалося розміщення котушки зверху. Особливу увагу слід приділити налаштуванню гальма, щоб уникнути утворення «бороди», воно повиненно зупиняти рух барабана після попадання приманки в воду. При правильному налаштування мультіплікаторної котушки використовувати її буде дуже легко.

Безінерційні котушки

Безынерционная катушка

На сьогодні безінерційні котушки це найпопулярніший вид риболовних котушок, також це ідеальний варіант для спінінга. Схід волосіні з такою котушкою під час закидання відбувається вільно, без обертання шпулі, при цьому ризик утворення «бороди» мінімальний. Безінерційні котушки бувають із закритою, відкритою і напівзакритою шпулею. Безінерційна котушка дозволяє використовувати найлегші насадки. Котушка такого типу оснащена фрикційним гальмом, що оберігає волосінь від розриву.

На корпусі котушки зазвичай вказані її характеристики і вся необхідна інформація. Наприклад, про місткость шпулі при різній товщині волосіні. Катушка спінингова Amadeus CB401R має наступні характеристики: 0.25/200 0.30/150 0.40/100, це означає, что при товщині ліски 0.25 мм шпуля вмещає 200м. ліски, при 0.30мм – 150м ліски, при 0.4 мм – 100м відповідно. Також на корпусі котушки вказується передавальне число і кількість підшипників. Кількість підшипників може бути різною в різних котушках і може складати від 0 до 15 штук. Підшипники впливають на плавність і надійність роботи механізму, при повній їх відсутності котушка швидше виходить з ладу. Тому краще зупинити свій вибір на котушці хоча б з кількома підшипниками. Котушки з меншим передавальним числом використовуються для лову більш великої риби, для якої потрібен плавний рух приманки, і відносяться до силових котушок. А котушки з вищим передавальним числом відрізняються високою швидкістю і більше підходять для поплавкової риболовлі. Універсальним варіантом є котушки з показниками близько 1: 5,1.

Безінерційні котушки - це дійсно універсальний вид котушок, адже їх можна використовувати як для спінінга, так і для фідерної риболовлі, на поплавкову вудку, в найрізноманітніших  умовах.