(044) 574-17-97

(044) 574-14-00 

(050) 609-14-78

ПН-ПТ 9:00-18:00

Вибираємо ящик для зимової риболовлі

Збираючись на зимову риболовлю потрібно бути правильно екіпірованим, цей вид риболовлі вимагає більш ретельного підходу до вибору одягу, знарядь, таких як зимовий рибальський ящик.

Сучасні виробники і продавці рибальських снастей пропонують найширший асортимент рыболовних ящиків, що різняться розмірами, формою, матеріалом і комплектацією. Сьогодні пропонуються пластикові, металеві ящики, з м'яким сидінням, або без нього. Великі, маленькі, середні, з кишенями, відділеннями та відсіками і т.п. І не дивно, що бачачи все це різномаїття, покупець може розгубитися. Спробуємо розібратися, який краще купити зимовий ящик і що враховати при його виборі.

Який вибрати розмір ящика для зимової риболовлі?

Всі зимові ящики виготовляються высотою біля 40 см. Їх конструкціїю передбачається використовувати його в якості стільця,тому на верхній кришці ящика багато виробників передбачають м'яку накладку. А ось наскільки ваш ящик повинен бути широким і містким можна визначити наступним чином: розкладіть всі ваші зимові снасті, які ви зазвичай берете на риболовлю, вудки, волосінь, блешні, черпак, ножі для льодобуру, а також допоміжні інструменти, додайте місце на термос, бокс для бутербродів і, найголовніше, для улову. Той ящик, який легко все це вмістить, і буде оптимальним для вас.

Крім того, на вибір розміру ящика впливає вибраний вами вид зимової риболовлі. Якщо ви більшу частину часу сидите на одному місці з вудкою, то вибирайте стійкий ящик, із зручним і широким сидінням. Якщо ж в процесі риболовлі ви багато пересуваєтеся з місця на місця, наприклад, в пошуках риби, то варто звернути увагу на полегшені, негабаритні ящики, які можна переносити не тільки тримаючи за ручку, а й на плечі або як рюкзак за спиною.

Який матеріал для зимового ящика кращий?

Металеві ящики ще зовсім недавно були найпопулярнішими. Це й не дивно. Рибальські ящики зі сталі довговічні і міцні. Але у них є ряд недоліків. Це досить велика вагу і дискомфорт використання при сильному морозі. Алюмінієві можна розглядати як альтернативу, вони значно легше сталевих, але при неакуратному використанні легко деформуються.

Пінопластові рибальські ящики мають суттєво меншу вагу, в порівнянні з металевими ящиками, не промерзають і добре зберігають температуру, можна не боятися за чай і бутерброди. Але істотний мінус таких ящиків - крихкість.

З появою морозостійкого пластика пластмасові рибальські ящики дуже швидко завоювали серця рибалок-зимників. Їх набагато легше переносити, їх форму і конструкцію розробляють з урахуванням вимог ергономіки. Але ціна пластикових зимових ящиків може бути відчутно вищою від металевих. Але, можна сказати з упевненістю, це виправдано.

Яку вибрати комплектацію зимового рибальського ящика?

Внутрішня конструкція ящика для риболовлі один з найважливіших критеріїв його оцінки та один з найважливіших параметрів, за якими покупець робить вибір ящика. Правильний ящик оснащений відсіками для зберігання улову, термоса, бутербродів. До додаткових переваг ящика можна віднести наявність відсіків, боксів для зберігання дрібних речей, таких як гачки, блешні, волосінь. Зверніть на це увагу, при правильній і продуманої організації ящика, не доведеться на морозі, в некомфортних умовах витрачати час на пошук потрібного предмета.

Деякі моделі зимових рибальських ящиків мають зручну опцію - спеціальне зйомне віконце, через яке можна закидати рибу не встаючи з ящика, як в моделі Ящик зимовий AQUATECH 1870-К з м"якими кишенями.

Отже, можно звробити висновки, що вибір, який купити зимовий ящик, залежить від виду зимової риболовлі, якій ви надаєте перевагу, розміру, складу вашого рибальського багажу снастей, та від інших індивідуальних параметрів і умов.