(044) 574-17-97

(044) 574-14-00 

(050) 609-14-78

ПН-ПТ 9:00-18:00

Стаття-огляд "Ай да iDabur" на сайті rybalka.com

Льодобур - перший помічник рибалки-підлідника. Добра сотня лунок за один вихід на лід - це норма для будь-якого блеснільщика, але одна справа виконати її з посмішкою на обличчі, без задухи, і не спітнівши, і зовсім інше - проколупнути ці лунки за допомогою "убитого" коловороту. Я впевнений, кожен, хто стикався з неякісним інструментом для буріння льоду - відійшовши від зіпсованої риболовлі, або біг купувати правильний бур, або просто розчаровувався в підлідному лові, і починав маятися в очікуванні відкритої води.

До останнього часу відсотків дев'яносто українських підледників ловили бурами російського виробництва. Зараз ситуація змінюється і не тільки через політичне загострення, іа й економічної ситуації. Все частіше на льодових просторах українських озер і водосховищ можна зустріти продукцію вітчизняного виробництва. iDabur - безкомпромісний варіант.

Про компанію

Марка iDabur - це саббренд найвідомішого українського виробника риболовної продукції, компанії Adams, добре відомої на всьому пострадянському й не тільки просторі найрізноманітнішими снастями і аксесуарами. Навряд чи існують рибалки не обізнані з "Акватековськими" зимовими ящиками або коробками («Aquatech» [акватек] - ще один бренд компанії). Популярністю користуються волосіні, зимові вудки, й багато інших товарів родом з Сєвєродонецька.

Вперше бури під цією маркою побачили світ в 2011 році. Процес удосконалення і модернізації не зупиняється ні на секунду, і зараз рибалкам доступна версія льодобуру 2015 модельного року.

Офіційний сайт - http://idabur.com./

Офіційний сайт правовласника - https://adams.com.ua/

 

Інтернет-магазин офіційного дистриб'ютора - http://ibis.net.ua/

 

Ціна

На момент написання огляду характерна ціна на льодобур iDabur становила, залежно від діаметру (а випускаються бури діаметром 110, 130 і 150 мм), від 440 до 490 грн відповідно. За поточним курсом це 16-18 $.

Для порівняння (взяті середні ціны з сайту prom.ua):

"Тонар" ("Барнаульский") - від 790 грн.

"Неро" - 680 грн.

Житомирський " Стубла" - 370-480 грн.

Bratfishing (ніколи не зустрічав на водоймахх, цікаво) - ві 620 грн.

Mora або Heinola -в цьому ключі взагалі розглядати не має сенсу (2500-3800 грн).

Виходячи з реалій, конкуренцію об'єкту сьогоднішнього огляду складають, перш за все, вироби з Житомиру, хоча особисто у мене досвід спілкування зі Стублою (правда п'ятирічної давності) - вкрай невеликий, і при цьому настільки ж негативний (як мінімум - при використанні стандартних ножів, і без регулювання кута атаки).

Чому 110?

Для нашого огляду ми вибрали модель діаметром 110 мм. З одного боку - він істотно легший традиційних "130", а з іншого - для пошуку і лову окуня практично будь-якого розміру він також підходить. Для судака краще буде 130 мм, для щуки - 130 для балансирінгу, і 150 для жерлиц. При цьому щука і судак до 1,5 кг в лунку діаметром 110 мм пролазять без напрягу, особливо якщо не заважають гачки приманок.

Бель в Київській області прийнято ловити, пробиваючи лунки пешне., тому що вона об'єктивно менше лякає стаї коропових риб, які переміщаються в товщі води, і є основним об'єктом видобутку більшості рибалок - "мирників".

Зустрічають по одежці. Перше знайомство.

Відразу, ще в магазині звертають на себе увагу 3 моменти:

1. Льодобури iDabur поставляються в коробці з гофрокартону. Коробка - кастомна, тобто зроблена спеціально під бур. Картон досить щільний і міцний, наскільки поняття "міцний" може в принципі підходити для гофрованого картону. В принципі в цій же коробці бур цілком можно перевозитися в авто, або зберігати в гаражі поза сезоном.

2. У льодобурів цієї марки дійсно зручний захист ножів і голови.

Пластиковий кожух - цілісний, за розміром оптимізований під рідні ножі. Одягається запросто, і на відміну від деяких російських (про конкурентів - або добре, або ніяк, тому обійдемося без згадок ТМ марок) - не злітає з ножів при транспортуванні.

3. Чохол з тканини- теж підходить. Він пошитий із цупкої, товстої прогумованої тканини (чим теж сильно відрізняється від конкурентів), і фіксується з допомогою застібки - "липучки". Єдиний мінус, повз якого не можна пройти - це те, що чохол - уніфікований, під всі три типорозміри, і, отже, якщо на iDabur 150 він сидить ідеально, то зі "стодесятого", при спробі зафіксувати його стандартним способом він буде спадати. Рішення - додатковий оборот краями чохла навколо шнека, незручно, але надійно.

Ножі

Найголовніше в льодобурах - це ножі, їх якість, заточка, її кут і кут посадки ножів - це нерозумно заперечувати.

Посадочна відстань для 110 iDabur = 16 мм, тобто сміливо можна заявити, що для установки на бур при необхідності, підійдуть будь-які вітчизняні ножі. Єдиний момент, при установці 130 (найпоширеніших) ножів на 110 бур - ви отримаєте лунку 130 мм, з гіршого подачею крижаної крихти на шнек, і як наслідок - вам знадобитися більше часу для отчистки лунки.

Починаючи з 2016 року льодобури iDabur, всіх розмірів, поставляються з "об'ємними" кованими ножами. Такі ножі, за заявою виробника, також агресивно ріжуть лід, як двоступеневі, але при цьому вимагають додати менших зусиль, а простота їх заточування не йде, ні в яке порівняння із заточкою ножів будь-яких інших конструкцій.

Кування, по ідеї, повинне  збільшити твердість ріжучої кромки ножа, але якщо уважно пошукати відгуки в інтернеті, то можна натрапити на кардинально відрізняючі оцінки, від "пластилін" до "відмінні ножі, три сезони без підточування" - без власного випробування тут не обійтися. За ствердженням виробника, такі ножі виробляються з 2014 року в дуже великих кількостях (поставляються як з льдобурамі, так і у вигляді запасних наборів) і за весь період їх виробництва істотних нарікань отримано не було.

Ще одна цікава особливість - ножі штампуються з досить тонкого металу і відразу з циліндричними отворами. Зазвичай всі ножі на всіх льодобурах мають отвори під гвинт з "потайною" голівкою. На iDabur Стандарт - отвори циліндричні, а в якості крепежу застосовані болти. За твердженням виробника жорсткість ножів забезпечується їх 3х-мірної формою, а застосована технологія і марка сталі гарантують істотно більш низьку ціну на ножі без погіршення їх якості. Саме через незрівнянно кращі якості кованих ножів виробник відмовився від подальшого виробництва ножів всіх інших конструкцій.

Це рішення має як мінімум один мінус. Якщо на будь-якому іншому бурі ви, за необхіднісю, зможете замінити ножі за допомогою монетки, скориставшись нею, як прямошліцевою викруткою, то у випадку з iDabur з рідними кованими ножами доведеться комплектувати рибальський "чемодан" викруткою з "голівкою" або гайковим ключем. Ну, або, в крайньому випадку - пассатижами. Але це мінус сторицею компенсується надійністю ножів і простотою їх заточування в польових умовах.

Рукоятки

Рукоятки iDabur - виконані з пружньої гуми. На відміну від традиційних пластикових ручок "Ленінградського" буру і його численних послідовників - такий матеріал набагато приємніший на дотик при негативних температурах, особливо якщо ви любите рукавиці. Крім того, рукоятки, на відміну від пластику живучіші, і без проблем витримують навіть пряме падіння на лід.

Шнек

Шнек - без сумніву, друга за важливістю, після ножів деталь льодобуру.

у iDabur - шнек цільнотянутий, тобто виготовлений з цілісного шматка сталевої штаби. Як наслідок - така конструкція дозволяє знизити рівень шуму, який видає бур при роботі, немає ніякого деренчання.

Виробник заявляє довічну гарантію на зварену конструкцію льодобуру.

Замок

Замок - простий і традиційний для старих "Ленінградських№ бурів - в зімкнутому стані дві частини труби закриваються притискною сталевою пластиною, яка в свою чергу притискається гайкою-баранчиком.

Два моменти.

Притискна пластина, на відміну від "Ленінградців" - виконана з товстого металу, і як наслідок - буде гарантовано менше піддаватися деформації.

"Баранчик" гайки виконаний з пластику, і сам по собі - збільшеного розміру. Кожен, кому доводилося розбирати "Ленінградець" з примерзлою гайкою на двадцятиградусному морозі - напевно оцінить це нововведення. Єдине що викликає побоювання - чи не буде така гайка тріскатися при сильно негативних температурах? Але це покажуть тільки випробування, причому тривалі. Якщо у когось є негатив у цього вузла - прохання розповісти про це в коментарях до огляду.

Саме шарнірне з'єднання льодобуру - так само як і ножі зібрано на болтах. Якість підгонки деталей - висока, немає натяку на люфти, а в разі їх виникнення - болт на відміну від зварюваного завжди можна затягнути.

Різьба - уварена, що дозволяє максимально щільно затягувати гайку. Відразу на думку спадають деякі бури, де в якості різьблення основного замка застосовується просто гвинт, що не приварений і не зпресований, який провертається при навантаженні - тут такого немає.

Вага

Паспортна вага 110 моделі iDabur - 2,2 кг. Це хороший, але не якийсь захмарний показник. Просто хороший.

Для порівняння - модель діаметром 130 мм важить 2,7 кг, а "стоп"ятидесятка" - 3,3 кг.

Фарбування

Фарба на льодобурах - якісна, порошкова. Є впевненість, що вона не облупиться за сезон або два, особливо якщо змусити себе відмовитися від згубної звички оббивати намерзлий лід черпаком.

Всі три моделі можуть бути пофарбовані в один з трьох кольорів - червоний, чорний або синій.

Буримо

Шило. Це якщо коротко.

Я сильно сумнівався з приводу рідних ножів - все-таки прочитаний в інтернеті негатив дав про себе знати.

Той екземпляр iDabur 110, которий ми купили в інтернет-магазині з першої пробуреної лунки і по цей момент поводиться виключно позитивно. Дивимося відео.

 

Будучи власником вдалої і доведеної "до розуму" "130-тки" від одного з російських брендів, можу сказати, що 110 від Adams бурить з додаванням меншої фізичної сили і при цьому забезпечує більшу швидкість буріння. Я не готовий сказати, це особливість конструкції, або просто лінійна прогресія між зусиллями і діаметром шнеку (лунок), але за сукупністю цих двох показників (зусилля / швидкість) - 110 дійсно якісно відрізняється від 130. У всякому разі, пробурити 2-3 десятки лунок, в льоді товщиною 15-20 сантиметрів це не те, що легко, це просто непомітно. Намічаєшь собі траєкторію, вибираєш інтервальних, наприклад 10 кроків (п'ять метрів) - і пішов, від берега до берега. Благодать, та й годі.

 

Думка на стороні

Дмитро Кривша, захоплений рибалка:

За конструкцією iDabur дуже схожий на більшість інших льодобурів, вироблених на пострадянському просторі, проте варто виділити кілька цікавих особливостей. Першими, що кинулося в очі - ручки. Приємні на дотик, виконані з матеріалу схожого за властивостями на капролон, й обтягнуті гумою. Дуже зручні, на відміну від ручок з грубого пластику, які так часто ставлять на льодобури схожої цінової категорії, і які мають властивість тріскатися через пару сезонів. Тут все значно надійніше. Другим цікавим рішенням є шнек. На iDabur він не зварений, а цільнотянутий. Так-так, иакий самий як і на більш дорогих імпортних інструментах. Приварений точково, але досить якісно. З'єднувальний вузол вартий окремої похвали. Простий і надійний як швейцарський годинник. Якщо при складанні не лінуватися докручувати гайку до упору - буде служити роками. Лакофарбове покриття робочої частини так само на висоті. За 2 сезони активних рибалок - жодного відколу. Читаючи все вищенаписане, у вас напевно почали закрадатися сумніви, адже не може ж бути все на стільки райдужно. Відповім - не може. І справжньою ложкою, ні півлітровою банкою дьогтю є рідні ножі. Виробник заявляє, що вони ковані. Частково це правда, але тільки частково. Якщо не вдаватися в подробиці виробництва - вони штамповані. А штампування з матеріалу, який забезпечив би ножам довге «життя» просто неможливе.

 

Мінуси.

Головний мінус - це те, що рідні 110 ножі продаються далеко не в кожному рибальському кіоску. Так, їх без проблем купити в інтернеті, але зазвичай про необхідність замінити ножі згадуєш ввечері, перед ранковим виїздом, і можуть бути нюанси. Так, кований ніж можна легко підточити в домашніх умовах за допомогою скла і наждачного паперу, але все одно це заняття не кожному до душі.

Другий мінус - те, що рідного розміру ножі під 110 мм iDabur - це тільки плоскі ковані. Якщо ж поставити ножі від 130 бура - ми суттєво програємо в швидкості буріння, отримавши, як уже говорилося вище, 130 мм бур з погіршеною подачею крижаної крихти на шнек. А по мокрому останньому льоді ступінчасті ножі із збільшеним кутом атаки - це гарна конкурентна перевага? Що робити?

Купуємо ступінчастий ніж 130-ий оригінальний, або від будь-якого російського буру. Ставимо його на бур, і за допомогою надфілю або "чертилки" відзначаємо лінію різу. Далі - або в гараж з лещатами і болгаркою, або (я за цей спосіб) - в будь-яку майстерню з виготовлення ключів. Даємо 10 грн, просимо обрізати зайве. Вуаля.

Третій мінус - це те, що в продажу всього одна модель, в трьох розмірах. Було б здорово побачити дворучні моделі, або, враховуючи вельми теплі зими останніх років - полегшену модель з більш коротким шнеком. Ну і варіація із змінною висотою ручки - теж необхідна - прикладів вдалих повно у тих же скандинавів. Коротше не початий край. Крім того хотілося б побачити в продажу полегшену версію з перехідником під шуруповерт - прикладів так само вистачає.

В іншому суцільні плюси. Бур залишив більш ніж приємні враження від конструкції і експлуатації, навіть без урахування ціни.

Де купити?

Без проблем - будь-якому інтернет-магазині.

А оптом?

Оптовикам - або безпосередньо Адамс, або в Ибіс.

 
Оцінки
Виконання Коробка, захист ножів, чохол, якісне фарбування. Якісний замок, цільнотянутий шнек 8
Робочі характеристики Без нарікань 8
Ціна 18 USD 10
Доступність Практично в будь-якому інтеренет магазині 10
Середня оцінка 8,60
Шкала: 1=жахливо, 2=погано, 3=незадовільно, 4=звичайно, 5=епогано,
6=хорошо, 7=достойно, 8=відмінно, 9=чудово, 10=неймовірно!
 
Переваги Недоліки
Відмінно бурить "прямо з коробки" Рідні ножі кріпляться болтами - доведеться носити з собою інструмент
Ціна Не факт, що вдасться купити запасні ножі в першому ж кіоску
Широка представленість в роздробі Під "110" - тільки одна модель ножів. Інші, в тому числі ножі від інших виробників - доведеться підрізати.
Дешеві ножі  
Довічна гарантія на зварювання шнека  
Якісна порошкова фарба  
"Теплі рукоятки"  

 

Джерело  Стаття-огляд "Ай да iDabur" на сайті rybalka