(044) 574-17-97

(044) 574-14-00 

(050) 609-14-78

ПН-ПТ 9:00-18:00

Снасті для лову окуня на спінінг

Снасти для ловли окуня

Ловля окуня на спінінг - це захоплююче заняття і відмінний вид відпочинку. Але як і до будь-якого іншого виду риболовлі, до окуневої риболовлі необхідно правильно і грамотно підібрати снасті.

Спінінгово вудилище

Вага окуня рідко перевищує 0,5 кг, тому і вудилище потрібно легке і витончене. Тест, лад і довжина вудилища це те, на що слід звернути увагу при виборі спінінгу для окуня. При спінінговій ловлі окуня, як правило, використовуються невеликі, легкі приманки, маленькі блешні, силіконові приманки, воблери. Тому спінінг ультралайт, з тестом від 2г до 10-15г, буде відмінним варіантом для окуневого лову. Такий спінінг відрізняється гарною чутливістю, що дає можливість моментально помічати клювання хижака і відчувати всі ривки риби при виведенні. Що стосується ладу, то для окуневого лову кращим варіантом буде спінінг середнього або повільного ладу, який відмінно справляються із далекими закидами і добре амортизують ривки риби. З асортименту Адамс хороший варіант вудилища для окуня Спінінг ADAMS BIMAX ULTRA LIGHT (1-10) з бі-спирального карбону. Довжина вудилища залежить від виду лову, якщо ви плануєте ловити окуня з човна, то оптимальною буде довжина 180см. А якщо ж з берега, то зручною буде довжина 240 см.

Котушка

Котушка важливий елемент окуневого оснащення, але враховуючи, що окунь відноситься не до найпотужніших риб, то немає сенсу у великій тяговій котушці, а досить купити безінерційну котушку економ-класу і лескоємкостью 1000-2000.

Волосінь

Найоптимальніший діаметр волосіні для лову окуня - 0,20-0,25 мм. Використовувати волосінь більшого діаметра безглуздо з огляду на невелику вагу приманок. Крім цього, волосінь більшого діаметра негативно позначиться на дальності закидання. Можна використовувати як звичайну волосінь, так і плетену. Плетені волосіні краще тим, що при меншому діаметрі вона має ту ж міцність, але у неї є і свої мінуси.

Приманки

При лові окуня можна використовувати кілька видів приманок: воблери, силіконові приманки, блешні. Воблери це одні з найпопулярніших окуневих приманок.

Воблер своєю грою імітує рухи пораненої рибки. Вибираючи воблер слід враховувати глибину його занурення. Глибоководні моделі гарні для весняної риболовлі, коли дно ще не заросло, а влітку краще вибирати поверхневі моделі.

Силіконові приманки вважаютьсі удачнішими для лову окуня. З силіконових пиманок на окуня використовують віброхвіст і твістер. Незалежно від виду приманки або умов і способу лову, м'які приманки слід вибирати невеликого розміру. До кольору приманки немає жорстких вимог, вона може своїм виглядом імітувати живу рибу або яскравим незвичайним кольором привертати увагу хижака і провокувати його до атаки.

Блешня це напевно сама проста і універсальна окунева приманка. Використовють як блешні, що обертаються, так й блешні, що коливаються невеликого розміру. Окунь добре реагує на білий і жовтий колір і блискучі елементи. При лові окуня на коливальну блешню особливо ефективна ступінчаста проводка. Обертові блешні теж ефективні, але вони гарні при глибоководній проводці.

Вибір місця також впливає на успіх при ловлі окуня. При виборі місця слід пам'ятати, що окунь не любить сильних течій, місцем свого полювання він вибирає очеретяні зарості або місця серед корчів, більших окунів можна зловити на глибині, а більш дрібних - недалеко від берега. Підсічку окуня слід проводити обережно, тому що в нього дуже легко рветься губа. Активність окуня змінюється в залежності від пори року, пік його активності це весна і осінь. Влітку, особливо в похмуру погоду, окунь менш активний.