(044) 574-17-97

(044) 574-14-00 

(050) 609-14-78

ПН-ПТ 9:00-18:00

Снасті для коропового лову. Без чого не обійтися?

Коропова ловля - це особливий вид риболовлі і для нього необхідно спеціальне спорядження. Короп відрізняється від інших риб типом своєї поведінки і способом заковтування приманки, що і зумовлює істотну відмінність коропового від інших видів риболовлі й використання особливих снастей для коропа. Сьогодні існує безліч різних коропових снастей в яких недосвідченому рибалці розібратися досить складно. Всі знання приходять вже з практичним досвідом, це допомагає скласти свій набір вимог до кожного предмету коропових снастей.

Карпове вудилище

 Карповой удилище

Ловити коропа можна на поверхні води, у самого дна, з поплавком і грузилами, або без них, але в будь-якому випадку для лову коропа використовується поплавкове вудилище. Вудилище, що використовується для лову коропа, має бути міцним, щоб витримати боротьбу із великої і сильної рибою, також вудлище повинне забезпечувати хорошу дальність закидання, адже коропові місця зазвичай знаходяться на хорошій відстані від берега. Довжина коропового вудилища може коливатися в діапазоні від 3,2 до 4,5 метрів, оптимальними і найбільш популярними вважаються вудилища довжиною 3,6 - 4,0 м максимум. Не варто купувати вудилище більшої довжини, тому що в цьому випадку погіршуються такі характеристики вудилища, як пружність і жорсткість, а крім цього вудилище буде мати більшу вагу і буде доставляти незручності при транспортуванні. Тест Коропове вудилище вимірюється в одиницях lb (1Lb = 0,45 кг). Ця величина позначає навантаження на вершину вудилища, при якій воно згинається на кут в 90 градусів. Що стосується ваги приманки, то тесту 3,5 Lbs відповідає вага приманки до 150г, тесту 3Lbs - до 120г.

Коропова котушка

Карповая катушка

До короповій котушки висуваються дві основні вимоги, це міцність і наявність механізму бейтраннер - спеціальної системи відведення волосіні. При включеному механізмі, шпуля вільно обертається і волосінь сходить з неї легко, зусилля регулюється заднім гальмом. Включення байтраннера блокує шпулю, і волосінь сходить вже із зусиллям, яке встановлюється переднім фрикціоном. Як бачимо, даний механізм дозволяє одним рухом перемикати котушку з одного виду настройки в інший, що дуже зручно при вивудженні великої, потужної риби, використання цієї системи запобігає обриву волосіні або утягування вудилища рибою.

Волосінь для коропового лову

 Карповая леска

До коропової волосіні висуваються наступні вимоги: вона повинна бути потопаючою, непомітною у воді, не повинна давати відблиски і бути міцною. Чим менше волосінь по перетину, тим вона менш помітна у воді, тим більшу дальність закидання вона забезпечує, але при цьому обов'язково треба звертати увагу на показник розривного навантаження волосіні. Оптимальне значення перетину для короповій волосіні це 0,20-0,25 мм. Волосінь з перетином менше 0,18 мм може обірватися, якщо, наприклад, вам доведеться витягувати рибу з очеретів, або інших важкодоступних місць. Відмінний варіант короповій волосіні - це монофільна флюорокарбонова волосінь.

Підставки для коропових вудилищ

 Станок карповый

Існує два види підставок для коропових вудилищ, це rod-pod, що уявляє собою чотирьохколісну підставку для декількох вудилищ і поодинокі телескопічні підставки. Коропові верстати можуть бути виготовлені з пластику, металу, сплавів. Підставки мають можливість установки сигналізатора клювання, тому у варіанті використання одиночних телескопічних підставок найкраще використовувати дві підставки.

Сигналізатор кльову

Сигнализатор поклевки

Сигналізатор клювання - це дуже зручна і досить важлива частина короповї оснастки. Він набагато зручніший і функціональніший ніж класичний дзвіночок, в сигналізаторі можна відрегулювати його чутливість й гучкість, наявність світодіодних лампочок дозволяє бачити клювання в темний час доби.

Підсак для коропа

Підсак незамінна річ для коропового лову. Адже найбільше розчарування - обрив волосіні в той момент, коли вже риба біля берега. При наявності підсаку можно витягти рибу без ризику й обриву волосіні. Найкраще купувати просторний підсак невеликої ваги  з великою ручкою.

Повний асортимент товарів, які ми пропонуємо для коропового лову, можна побачити в розділі Приналежності для коропового лову.