(044) 574-17-97

(044) 574-14-00 

(050) 609-14-78

ПН-ПТ 9:00-18:00

Приманки на щуку навесні

Приманки на щуку навесні

Приманки для щуки 

Весна! Починаються приготування до риболовлі у "теплих" рибалок. Стільки чекати, щоб насолодитися першою закинутою приманкою, першою виловленою рибкою. Як правило, рибалки діляться на дві частини - мисливці за хижаком і мисливці на білу рибу.

Кращі приманки на щуку

Почнемо з перших. Найпопулярнішими хижаками в наших водоймах є щука і судак. Принади для лову й тих і інших схожі, але є і відмінності. Весняна ловля на хижака ділиться на дві половини - до нересту і після. Після зими і перед нерестом хижак млявий і пасивний, мало рухливий, але голодний, тримається на невеликій глибині і, як правило, ближче до дна. Тому щоб змусити його проявити себе необхідно приманку опускати ближче до дна і проводку робити плавно і повільно. Використовувати найкраще приманки невеликих розмірів до 5-7 см., незалежно від того яка застосовується - будь-то блешня, що коливається, або обертається, джигові приманки, або воблер. Колір краще вибирати неяскравий, нейтральний.

Під час нересту і протягом 7-14 днів після, щука "хворіє", вона абсолютно пасивна і рідко реагує на приманку. Через цей період зголоднілий хижак виходить на полювання, щоб заповнити свої сили, втрачені на любовному фронті. Починається «жор».
У цей момент він виходить на мілини, де нереститься біла риба.

Тут себе відмінно проявляють джигові приманки, а також обертові блешні типу пескарь з поводком або чехонь.

Силіконові приманки на щуку

В якості насадки на джиглголівку добре себе проявляють твістери, причому вони не повинні бути великого розміру і бажано, пофарбовані в більш яскраві кольори, ніж при ловлі до нересту. Але краще себе поводить інша силіконова наживка – віброхвіст

Віброхвіст - «спадкоємець» твістера, його вдосконалений варіант. Якщо у твістера при проводці грає хвіст, то при русі віброхвоста його тіло створює враження, що рухається рибка. Відповідно, колір віброхвоста повинен бути наближений до кольору натуральної риби, можливо з невеликими яскравими плямами.

Варто пам"ятати, що джиг-голівка не повинна бути великою - максимум до 10 грамів. Дуже часто в цей час щука любить ховатися в корчах або зарослих місцях, тому ні твістери, ні оберталки тут не підходять, так як можливі часті зачепи і втрата приманок й часу. В даному випадку необхідно застосовувати зовсім іншу приманку – спіннербейт. Крім усього іншого, дана приманка розрахована на реакцію більш обережних особин, так як крім хвилі вона створює додатково і акустичний ефект.

І ще - не можна випускати з уваги, що проводка на щуку повинна здійснюватися плавними нечіткими рухами, а для лову судака - швидшими з невеликими зупинками.

Щасти вам на риболовлі! Ні хвоста - ні луски!