(044) 574-17-97

(044) 574-14-00 

(050) 609-14-78

ПН-ПТ 9:00-18:00

Приманки для лову судака, яка краща?

Приманки для лову судака умовно можна розділити на літні та зимові. Але, треба відзначити, що зимові приманки з успіхом можуть використовуватися в літню пору, так само як і літні - в зимову.

Літні приманки

 • Воблери - одна з поширених і популярних об'ємних приманок, що використовуються для лову судака. Вони відмінно імітують рухи риби і мають досить реалістичний вигляд. Для судака рекомендуються воблери з довгим «дзьобом», розраховані на велику глибину. Ідеальним варіантом буде наявність декількох видів воблерів, для різної глибини, тому що ловля судака відбувається в нижніх шарах води. Що стосується форми, то для судака кращими вважаються невеликі воблери з вузьким тілом, такі як minnow, крупну приманку хижак просто не зможе заковтнути. Розмальовку воблера можна вибрати як близьку до природної, так і якусь яскраву, що виділяється на тлі води, все залежить умов лову і водойми.
  Спиннербейт
 • Спіннербейт теж добре справляється зі своїм завданням при ловлі судака. Спіннербейти бувають двох видів. Перший тип являє собою джиглголівку, на нижньому своєму плечі, в формі риб'ячої голови із силіконовою «спідницею». Такий спіннербейт може мати один, два, або навіть три пелюстки на верхньому плечі. Цей вид спіннербейта призначений для рівномірної, або пульсуючої проводки, при якій забезпечується гра спідниці. Другий тип спіннербейта складається зі звичайної джиг-головки на нижньому плечі і одної пелюстки на верхньому плечі. На джиглголівку насаджується силіконова наживка. Такий тип спіннербейта може застосовуватися при різних видах проводки.
  Силиконовые наживки
 • Силіконові приманки  сьогодні використовуються напевно кожним рибалкою. Існує багато видів силіконових принад, але найбільшого поширення отримали три наступні види: віброхвіст, твістер, черв'як. Можна застосовувати кілька способів монтажу силіконових принад, найпоширеніший - це монтаж на джиг-голівці або монтаж з використанням гачка і вантаж-голівки. У другому варіанті конструкція має велику рухливість і її вважають більш ефективною. Вибір типу силіконової приманки залежить від ваших уподобань, умов лову, універсальним вважається тип «віброхвіст».
  Блесна
 • Літні блешні також успішно застосовуються в лові судака, хоч вони і менш популярні, ніж силіконові приманки або воблери. Літні блешні можна розділити на два види: це блешні, шо коливаються і обертові блешні. Для судака бажано використовувати невеликі колебалки, не більші ніж 10 см, довгастої форми, що нагадує пелюстку. З оберталок краще зупинити свій вибір на блешнях з передеьою огрузкою. Це забезпечує ефектну гру приманки як при вертикальному падінні, так і при горизонтальній проводці. Найбільш ефективний тип проводки для лову судака це ступінчастий, при якому можна отримати дуже цікаву гру блешні.

Зимові приманки
Балансир

 • Балансир це одна з найефективніших і уловистих зимових приманок. Це пояснюється тим, що гра балансиру відмінно імітує рухи дрібної рибки. Для лову судака застосовуються балансири довжиною 5-10 см і вагою від 7 до 30г. Вибір ваги балансира залежить від перебігу та від глибини, на якій ви збираєтеся його використовувати. З огляду на те, що балансир оснащений великою кількістю гачків, він має велику ймовірність зачепів, що можна віднести до його недоліків. Але широка гра, висока уловливість цієї приманки перекривають його недоліки.
  Отвесная блесна
 • Вертикальні або прямовисні блешні також добре зарекомендували себе при лові судака. Метод лову в схил досить простий. Блешню піднімають і опускають у воді, блешня грає, залучаючи хижака. Вертикальна блешня може мати один упаяний, нерухомий гачок або трійник, закріплений через кільце. Оптимальний розмір вертикальної блешні для лову судака становить 5-12 см. Такі блешні можуть бути виготовлені з різних матеріалів і мати різне забарвлення.