(044) 574-17-97

(044) 574-14-00 

(050) 609-14-78

ПН-ПТ 9:00-18:00

Не знаєте який вибрати спінінг для рибалки-початківця? Наші поради для вас

Выбор спиннинга для начинающих рыболовов

Спінінг є вудилищем для лову хижої риби, оснащене пропускними кільцями, укомплектований котушкою. Слід відразу сказати, що універсального спінінга не існує, і підбирати вудилище слід виходячи з виду риби, яку ви розраховуєте зловити, умов і типу рибного лову. Тест, лад і матеріал вудилища - це перше, на що слід звернути увагу при покупці.

  • Тест і клас спінінгу

За значеннями тесту існує три основні класи спінінгів: Light (тест 5-15г), Moderate (тест 10-30г) і Heavy (тест 20-50г). Крім названих класів існують ще проміжні класи спінінга: UltraLight, LightModerate, ModerateHeavy. У показниках тесту менша цифра вказує на мінімальну вагу приманки, а більша - найбільшу допустиму вагу. При виборі спінінга слід визначити, на які приманки ви плануєте ловити рибу і виходячи з цього робити свій вибір. Вкрай не рекомендується перевищувати зазначені цифри, це може привести до поломки вудилища. Найкращий варіант це середні значення ваги, наприклад, при тесті 5-15 використовувати приманки з вагою 8-10г.

  • Лад спінінгу

Пружність спінінга відіграє велику роль як при занедбаності, так і у вивудженні спійманої риби. Ці якості у різних вудилищ спінінгів відрізняються, адже різні вудлища розробляються для лову різних видів риби і в різних умовах. Лад спінінгу - це одна з його найважливіших характеристик, що позначає форму вигину вудилища під впливом навантаження на вершину. Розрізняють три основних види ладу: Fast (швидкий лад), при якому вигинається 1/4 частина вудилища, Medium (середній лад) - згинається 2/3 частини вудилища, Slow (повільний лад), в цьому випадку вудлище гнеться по всій довжині. Існують також похідні від основних видів ладу.

Вибирати лад вудилища слід виходячи з умов лову і, звичайно ж, виду риболовлі. Наприклад, для джига варто вибрати чутливий спінінг швидкого, або навіть надшвидкого ладу, для твіччінгу краще зупинити свій вибір на середньо-швидкому ладі, а ось рівномірна проводка вимагає середній або повільний лад. Вудилища середнього або повільного ладу будуть найкращим варіантом для лову з просторого берегу, де є досить простору для широкого розмаху.

  • Довжина спінінгу

Вибір довжини вудилища залежить  від умов і виду риболовлі. Якщо ви плануєте ловити рибу з човна, або на невеликій річці із зарослими берегами, то кращим буде спінінг до 2,4 м.А якщо передбачається рибна ловля з просторого берегу, то  краще купити спінінг довжиною більше 2,7 м.

  • Ручка спінінгу

Сьогодні виробники пропонують кілька варіантів як матеріалу ручки, так і її конструкції. Ручки з покриттям, неопренові, або ручки з натуральної пробки забезпечують комфортне використання спінінгу, запобігають вислизанню вудилища з руки. Конструкції рукоятки може бути цільною або рознесеною. Рознесена рукоятка складається з двох частин, це зменшує вагу спінінга. Крім меншої ваги рознесена рукоятка дуже зручна для твічінгі. У колекції спінінгів Adams рознесена рукоятка є у банатьох спінінгів, наприклад, Спінінг ADAMS BIMAX MEDIUM (8-28).

В арсеналі у рибалки повинно бути, як мінімум, два, або навіть три види спінінгів, що відрізняються значеннями тесту, будовою та довжиною. Це дає можливість охопити максимум можливостей цими двома-трьома вудилищами. Наприклад, якщо перше вудилище має показник тесту 5-15г і довжину 1,8 м., як Спінінг ADAMS MICROSPORT LIGHT (3-16), то друге вудилище має бути сильнішим, більшої довжини і з показником тесту перевищувати перше, наприклад Спінінг ADAMS SOLARIS UNIVERSAL (10-30) ладу Medium-Fast в довжиною 2,7м. Перше вудилище підійде для лову на легкі приманки, а з огляду на маленьку вагу відмінно підійде для твічінгу, для лову з човна. Друге вудилище будегарним варіантом для лову на більш важку блешню і зможе забезпечити хорошу дальність закидання, при цьому воно показує відмінну чутливість. Для рибалки-початківця в якості першого вудилища, ми можемо порадити зупинити свій вибір на спінінгу довжиною 2,1-2,4 м, середньо-швидкого ладу з тестом до 30г. Наприклад, Спінінг ADAMS SOVEREIGN (5-25).

При покупці спінінга радимо вам звернути увагу на стан кілець, важливо, щоб на них не було тріщин і подряпин. Тріщин, подряпин і вм'ятин не повинно бути на бланку вудилища, так як буде велика ймовірність поломки спінінга саме в цьому місці. Звернути увагу слід і на тримач котушки, затискна гайка повинна без проблем закручуватися, але при цьому не повинна вільно бовтатися на різьбі, це може бути причиною того, що гайка почне прокручуватися при затиску котушки.

Вдалого вам вибору!