(044) 574-17-97

(044) 574-14-00 

(050) 609-14-78

ПН-ПТ 9:00-18:00

Матеріал вудилищ: карбон, скловолокно, композит. Який кращий?

Статья материалы для удилищ

Якщо порівняти сучасний асортимент вудлищ з асортиментом пару десятків років назад, то можна з упевненістю сказати, що сучасні вудилища, виготовляються з абсолютно нових матеріалів, вони повністю замінили бамбук і дерево. Залежно від матеріалу, все вудилища можна розділити на наступні групи: вудилища зі скловолокна (скловолокно), карбонові вудилища (їх ще називають вудилища з вуглепластиуа, вуглеволокна, графіту) і третя група, це вудилища з композитних матеріалів - сумішей скловолокна і вуглепластику. Використання різних матеріалів звичайно ж, впливає на якість і характеристики вудилищ, і у кожного матеріалу є свої достоїнства і недоліки.

Удилища зі скловолокна першими замінили натуральні матеріали. Склопластикові вудилища це досить поширений вид вудилищ, вони користуються попитом завдяки своїй невисокій вартості, невибагливості у догляді і експлуатації. Вудилища зі скловолокна легко переносять транспортування і неминучі в цьому випадку мікроудари об інші вудилища або стійки. Вудилище зі скловолокна не вимагає занадто дбайливого і обережного поводження, що безсумнівно є великим плюсом. Фібергласові вудилища мають велику гнучкість і витримують великі навантаження, але оплатою за це є низька чутливість і порівняно велика вага вудлища. З усього асортименту вудилищ Адамс до вудилищ зі скловолокна відносяться:Вудилище фідерне ADAMS PRO POWER FEEDER, Вудилище поплавочне ADAMS NCH EXPLORER Bolognese тадуже популярне у наших покупапців Вудилище фідерне ADAMS EXTRA POWER FEEDER.

Карбон, графіт або вуглепластик вважається більш сучасним і найкращим матеріалом для виготовлення вудилища. Карбонові вудилища мають меншу вагу, ніж скловолоконні побратими, крім цього до їх переваг можно віднести хорошу чутливість і достатню міцність. Розрізняються карбонові вудилища за модулем вмісту графіту. Цей показник виглядає як IM-1, IM-2, IM-3, IM-4 ... .IM-9, IM-10. Таке маркування можна побачити на бланку вудилища, дуже важливо звертати на неї увагу і врахувати при виборі вудилища в залежності від виду рибної ловлі. Так, наприклад, вудлища з низькомодульного графіту відрізняються м'якістю, пластичністю, вони поступаються в швидкості реакції, але для них характерна менша крихкість. А вудилища з більш високим показником модуля вмісту графіту, таким, як 8, 9 або 10 характеризуються жорсткістю і кращої швидкістю реакції, тому такі вудилища відмінно підійдуть для далекого закидання. Високомодульні вудилища мають відмінну чутливість, вони дозволяють вловити поведінку приманки не тільки візуально, але і м'язово, «в руку», ця безперечна перевага робить комфортною риболовлю в сутінках, при поганій видимості. Але експлуатувати такі вудилища слід акуратно, так як вони мають більшу крихкість. Транспортувати й зберігати таке вудилище слід в жорсткому тубусі, а при використанні уникати випадкових ударів об каміння або інші снасті, так як це може пошкодити вудлище. Також слід пам'ятати, що графіт є відмінним провідником електрики, тому варто утримуватися від риболовлі таким вудилищем в грозу. Як прикладом висококарбонових вудилищ можна назвати надчутливий Спінінг ADAMS UNIQUE ULTRA UNIVERSAL з показником IM-10 и Спінінг ADAMS PREMIER POWER JIG з показником IM-8 - як відмінне джигове вудиилище.

Окремо варто звернути увагу на Бі-спіральний карбон. Вудилища, виготовлені з цього матеріалу, відрізняються підвищеною міцністю і гнучкістю, не втрачаючи при цьому  чутливості. Наприклад вудилища ADAMS серії Bimax, такі як Спінінг ADAMS BIMAX LIGHT, витримують вигин до 180 градусів і відмінно підходить як для далеких закидів, так і для лову з човна.

Композитні матеріалі це свого роду компроміс, в результаті використання якого можна отримати вудилище з непоганими характеристиками і за доступною ціною. Композит є вуглепластиком з додаванням скловолокна. Отриманий таким чином матеріал, забезпечує вудилищам середню жорсткість, непогану дальність закидання, середню крихкість і помірну вартість. Завдяки цим якостям, композитні вудилища сьогодні отримали досить широке поширення.

Таким чином, можна зробити висновок, що кожен з матеріалів, що використовуються для виробництва вудилищ, має свої переваги і підбирати вудилище слід виходячи з умов, виду риболовлі та тих вимог, що висуваються до вудилища. Вдалого вам вибору!