(044) 574-17-97

(044) 574-14-00 

(050) 609-14-78

ПН-ПТ 9:00-18:00

Ловля судака на джиг. Джигове оснащення.

Ловля судака на джиг

Лов на джи г- це один з найбільш ефективних і популярних видів лову судака. При джиговый проводці приманка рухається зигзагами щодо дна, при цьому вона може торкатися самого дна. Даний рух нагадує танець Джиг, що і дало назву цьому виду проводки. Техніка джига дає хороші результати і освоїти її можуть навіть рибалки-початківці. Але важливо не тільки освоїти техніку проводки, а й обдумано підійти до вибору снастей для джигового лову.

  • Спінінг

Для джигового лову найкращим чином підходять вудилища зі швидким (Fast) або надшвидким (extraFast) ладом. Швидкий лад полегшує завдання швидкої підсічки судака на відстані від берега. Визначити лад вудилища можна по тій його частині, яка згинається під навантаженням на вершину. У джигового вудилища допускається згинання 1/3 або 1/4 вудилища.

Тестування спінінгу залежить від умов лову. Наприклад, на великій глибині водоймища і сильної течії, краще вибрати вудилище з тестом 20-60г, а для невеликої глибини оптимальним буде тест 10-40г. І, звичайно ж, вага приманки і значення тестування повинні відповідати один одному. Універсальності в цьому випадку не буває, тому краще мати два-три спінінга з різними значеннями тестування для різних умов.

Щодо довжини вудилища, то це теж залежить від умов лову, якщо ви плануєте ловити судака з берега, то необхідний спінінг не менше 2,4 м, а то і 2,7 довжиною, наприклад Спінінг ADAMS PREMIER POWER JIG 8-30 г., а для лову з чтовна можно вибрати спінінг коротший,він буде легшим і комфортнішим та довжина в цьому випадку вже не буде мати значення, такий як Спінінг ADAMS MICROSPORT LIGHT (3-16).

  • Котушка

Для джигового лову рекомендується використовувати міцну, якісну, силову котушку з передавальним числом не вище 1: 5. Бажано, щоб котушка була оснащена металевою шпулею для можливості використання плетеного шнура.

  • Приманки

Силиконовые приманки джиг

Силиконовые приманки
Рис.1 Рис.2

Найпопулярнішими приманками для джигового лову судака є силіконовані м"які приманки. Ловить судака можна на твістери, воблери або черви. Приманка насаджується на джиг-голівку (рис.1), або на шарнірну конструкцію крючок + груз-голівка «чебурашка» (рис.2). Обидва варіанти прості в монтажі, але при другому варіанті приманка має більшу рухливість, відрізняється кращою грою, показує хорошу дальність закидання і вище відсоток підсіченої риби, тому такий варіант користується більшою популярністю. Для правильного монтажу в другому варіанті слід протягнути гачок або трійник через тіло приманки, залишивши відкритим саме жало, а до верхньої частини гачка прикріпити вантаж-голівку чебурашку.

Що стосується кольору силіконових принад, то існує думка, що судак полюбляє насичені, яскраві кольори, такі як червоний, зелений, лимонний, та блискучі.

Природна їжа судака - це дрібна рибка, велику він фізично не може заковтнути, тому приманка повинна бути невеликого розміру. Силіконова рибка повинна показувати хорошу гру, особливо при спусканні на дно, тому що в цей момент вона найчастіше атакується хижаком.

  • Місця для судака

Після правильного підбору снастей необхідно знайти місце, де клювання судака буде100%. Найкраще судак ловиться рано вранці або з настанням сутінків, в глибоководних і закоряжених ділянках водойм з невеликою течією. Цей хижак тримається у дна і ховається за корчами і зловити його можна в той час, коли він виходить на пошук їжі, на виході або на вході в свій притулок, яму.

  • Джигова техніка лову

Ступінчаста проводка лежить в основі джигової техніки риболовлі. Після того, як приманка торкнулася дна, необхідно зробити 2-3 обороти котушкою і зробити паузу, після того, як приманка знову торкнеться дна, ще пару обертів, знову пауза і так далі. Пауза приблизно становить близько 3 секунд, але вона залежить від глибини водойми і ваги приманки.

Багато рибалок користуються й іншим способом - сіпанням приманки кінчиком спінінга: ривок вершинкою, пауза, знову ривок, знову пауза. Як паузи, так і ривки, повинні відрізнятися тривалістю і силою, щоб викликати інтерес у хижака.

Клювання на  судака досить легке, тому навіть при невеликому натяку на клювання слід швидко і потужно підсікати, щоб надійно підсікти рибу.