(044) 574-17-97

(044) 574-14-00 

(050) 609-14-78

ПН-ПТ 9:00-18:00

Ловля окуня взимку на балансир

ловля окуня на балансир зимой

Будь-який цінитель зимової риболовлі скаже, що цей процес незрівнянний з виведенням риби влітку. Взимку між рибалкою і рибою тільки волосінь - і кожен ривок, кожен рух риби, натяг волосіні відчувається руками, тільки за ці відчуття любителі зимової риболовлі готові просиджувати на льоду годинами. Одним із чемпіонів а опору і борцівським якостям за виживання вважається окунь - тому ловля великого окуня взимку на балансир одне з найулюбленіших занять рибалок, які очікують лід з нетерпінням.
Балансири – приманки, які можна порівняти із зимовими блешнями за популярністю і асортиментом. Величезний вибір типорозмірів і забарвлення дозволяє ловити рибу в будь-яку погоду,  підібрати приманку під будь-який настрій риби. Балансир від інших принад відрізняється грою і широкою амплітудою руху - при підкиданні балансир робить «вісімку», чим ширший  рух вудки вгору, тим ширше виходять петлі вісімки. Це допомагає привернути увагу риби, що стоїть на віддалі, приманити не тільки окуня, а й щуку. Тобто - балансир на відміну від блешні та мормишки збере біля лунки набагато більше риби. Ловля щуки і окуня взимку на балансир рибалками умовно поділяється за розміром - балансири довжиною до 6 см підходять для окуня, приманка довше 6 см більше підходить для лову щуки або судака. Але рибалка якраз хороша тим, що правил і аксіом в ній не існує - тому на балансир 11см цілком реально дістати з лунки окунька розміром так само в 11см.

Техніка лову окуня взимку на балансир

Холодна вода і приглушене освітлення води під льодом позначаються на активності риби. Тактика роботи з балансиром різна - мілкочастотне погойдування балансира називається «дриблінг», балансир немов «тремтить» в воді, імітуючи хвору рибку, для ловлі якої не потрібно багато зусиль. Саме це приваблює окуня в період слабкої активності. І навпаки - розмашисті підкидання створюють ефектну гру приманки, активний окунь добре відгукується на широкі петлі вісімки, що виписуються рибкою.
Ловля окуня взимку на балансир і блешню часто доповнюють один одного - спочатку риба збирається під лунку за допомогою балансира, потім, коли інтенсивність покльовок починає знижуватися, досвідчені рибалки рекомендують змінити балансир на блешню і доловити іншу рибку.

Тактика лову окуня взимку на балансир

Ловля окуня на балансир взимку на озері, на річці або приватному водоймищі починається зі знайомства із підлідною обстановкою. Прийшли на водойму, просвердлили лунку і підготували снасть до риболовлі - необхідно розвідати ситуацію під льодом за допомогою балансира, це зробити можна декількома способами. Перший - акуратно, не поспішаючи опустити балансир на дно і легенько «постукати» по дну, щоб не злякати ту рибу, яка там вже можливо є, і залучити її увагу. Потім кілька невеликих підкидань, зробивши після кожного паузу до повної зупинки балансира (іноді це до 10 секунд). Далі можна виконати кілька широких підкидань приманки, щоб риба на віддалі побачила рух в товщі води. Потім обловлюються різні горизонти води - після кожного підкидання і повної зупинки балансира вудилище піднімається приблизно на 10-15 см, потім знову взмах і повторення проводки.
Часто рибалки констатують клювання, коли після серії однакових проводок змінюють техніку проводки, наприклад, невеликий дриблінг змінюється легким погойдуванням балансира.

Снасть для лову окуня на балансир взимку

Використовувати чи ні повідці - одне з найбільш неоднозначних питань зимової риболовлі на хижака. Без повідка балансир, безпосередньо прив'язаний до волосіні, буде демонструвати виразну і кращу гру, клювань однозначно буде більше і рибалці залишиться тільки успішно їх реалізувати. Але - будьте готові втратити приманку, якщо до лунки підійде щука. У разі, коли хижак сідає на трійник балансира, є шанси дістати здобич, але в спарингу «волосінь VS щучі зуби» волосінь однозначно програє. Альтернатива - використання флюорокарбонових повідків, однак 100% гарантії цей прийом не дає, хоча в більшості випадків зберігає і балансир, і рибу, що клюнула.
В аматорській риболовлі не слід «тоньчити» з волосінню при роботі з балансирами - на рибку розміром приблизно 2,5 см можна сміливо ставити волосінь діаметром в 0,14мм, на балансири довші - більший діаметр волосіні (до 0,25 мм). Яка вудка повинна використовуватися в тандемі з балансиром - для лову окуня бажано, щоб хлист вудилища був середньої жорсткості, оскільки губи у окуня тонкі і м'якою вудки досить для зарубки. Ловля щуки або судака вимагає застосування вудок жорсткого ладу, щоб при підсікання губа хижака просікають, і риба добре сиділа на гачку.
Не обов'язково використовувати котушку з фрикціоном, і щуку, і окуня можна відпустити, нацьковуючи волосінь між пальців. Якщо глибина водойми менше 3 метрів, немає необхідності використовувати кивок, оскільки дно і клювання будуть добре відчуватися рукою.

Підводячи підсумки: балансирів в арсеналі зимових рибалок повинно бути кілька. Взимку настрій риби і її переваги в перебігу короткого дня може змінюватися - наприклад, вранці спрацьовувала приманка тільки яскравих забарвлень, а вдень окунь охочіше відгукується на балансири природних кольорів. Те ж правило застосовується і до розмірів, чим більше у рибалки пропозицій для хижака, тим менше у окуня і щуки шансів відмовитися від  балансиру.