(044) 574-17-97

(044) 574-14-00 

(050) 609-14-78

ПН-ПТ 9:00-18:00

Як вибрати блешню, види блешень

Блешні - скарби в зимовому ящику

Блешня – це дійсно скарб, найкраща універсальна снасть для зимової риболовлі, яка часто в моменти не клювання береже рибалку «від нуля» спійманої здобичі. Невеликі розміри і можливість підібрати форму, колір блешні під улюблений корм риби, стають контраргументами, що дозволяють навіть на дрібну краплю зловити як окуня вагою до кілограма, так і маленьку плотвичку.

Умовна класифікація ділить блешні на два види - мотилка і безмотилка, тобто, на якусь мормишку одягається живий мотиль, а інші використовуються без насадки.

  • Мотильна блешня кріпиться на волосіні таким чином, що її гачок по відношенню до волосіні становить прямий кут 90 °. До таких мормишек відносяться драбинки, овсинки, крапельки. На гачок блешні одягається мотиль - якщо він великий і розмір гачка невеликий, то можна одягти одну штуку. Для пучків мотиля використовується пучков"яз. Мотиль, це живий компонент, який вже сам по собі є смачною і привабливою приманкою для риби, тому таку блешню можна просто акуратно покласти на дно, і з завданням приманювання мотиль впорається самостійно. Для більш результативного залучення риби (або в період її слабкої активності) такою блешнею можна підігравати.
  • Безмотилка – безнасадочна блешня, гачок якої по відношенню до волосіні висить під кутом 45 ° і більше. Тобто тіло блешні отвір під волосінь «прорізає» навскоси. Найпопулярніші моделі – уралка, муравей, німфа, банан. Часто на безмотильній блешні виконується додатковий обвіс - на гачок надягають кембрики, намистини, або бісеріни різного кольору. Такі атрибути створюють додаткову вібрацію у воді, і візуально додатково залучають рибу.

Не існує строгих правил щодо того, як використовувати блешні - на будь-яку, навіть з обвісом безмотилку можна відмінно одягти мотиля (пучком або одиночним) і успішно ловити рибу.

Дивно - але факт, підтверджений безліччю рибалок - на безмотильній блешні велика риба клює частіше й охочіше, ніж на блешні з мотилем.

Вибір розміру, ваги, гачка блешні

Важливим аспектом блешні є її розмір - коли клювання активне, для риби розмір блешні не важливий, вона більше реагує на рухи. Але в більшості випадків взимку блешні невеликих розмірів, наприклад, 0,25-0,3грамма, працюють краще.

Умовно весь спектр мормишок розділений на легкі, до 0,5 г, середні,до 1 грама і важкі - коли вага блешні більше 1 грама, такі варіанти використовуються на глибоких водоймах або ямах. Рибалці потрібно вибрати для себе кілька варіантів, як за розміром, так і за вагою, оскільки рибалка ніколи не обмежується одним водоймою.

Гачок на мормишку може значно відрізнятися за розмірами - для лову невеликої риби потрібно купити блешні з маленьким гачком, якого достатньо для зарубки. Снасті з великими гачками зазвичай використовуються взимку для лову коропа на ставках, оскільки велика риба погано засікається на гачки маленького розміру.

Блешні підбираються під умови водойми - для течії, для глибини потрібна більшою вагою і розміром, щоб рибалка міг загнати її на глибину. Тобто в умовах лову на річці, або на ямах рекомендується використовувати вольфрамові блешні. При меншому розмірі за рахунок питомої ваги вольфраму вони значно важче. Якщо покласти на долоні мормишку свинець і вольфрам одинаковою вагою, візуально свинцова буде здаватися більшою.

Щодо вибору кольору - потрібно купити і мати в арсеналі кілька кольорів мормишок. Найчастіше риба на водоймі обирає один колір і відгукується тільки на нього. Якщо є можливість, потрібно купувати блешні однієї форми в декількох кольорах, зазвичай в магазинах пропонують золото, срібло і чорний кольори. Можна вибрати і купити мормишку в монокольорі, а можна використовувати розцяцьковані з яскравими, контрастними елементами варіанти. Іноді на водоймі риба звикає до місцевих мешканців дна - ручейнику, рачкам, різним личинкам, і ось якщо вдається підібрати мормишку, що імітує саме такий вид живності - риболовля однозначно буде успішною і багатою.

Кількість гачків - блешня з подвійним гачком іменується у рибалок «коза», блешня з трьома гачками носить назву «чорт», «відьма». В основному такі блешні використовуються для білої мирної риби - ляща і плітки, але часто на них охоче клює окунь.

Подача блешні рибі - техніка гри

Якою б красивою не була блешня, в будь-якому випадку, це всього лиш шматочок металу, головним фактором є її правильна подача рибі. Варіантів проводок безліч, можна блешні задати різноманітну гру. Плавна і швидка гра, різна швидкість підйому, мілкочастотний дриблінг і комбінація всіх перерахованих варіантів.

Коментарі

Не знайдено дописів

Нове повідомлення