(044) 574-17-97

(044) 574-14-00 

(050) 609-14-78

ПН-ПТ 9:00-18:00

Як вибрати льодобур? На що звернути увагу при виборі льодобуру?

Льодобур - це незамінна річ на зимовій риболовлі. Льодобур являє собою шток з ручкою на кінці, навколо штока спіраллю обертається металева стрічка, на кінці якої під кутом розташовані ножі. Сучасні льодобури відрізняються діаметром, типом ножів, крім цього розрізняють ручні льодобури або мотольодобури. При виборі льодобуру, кожен рибалка задається питаннями: який діаметр льодобуру краще? Яку форму ножів обрати? Як доглядати за льодобуром і правильно його експлуатувати?

Диаметр льодобуру

Вибір діаметра льодобуру безпосередньо залежить від розміру передбачуваної риби. Льодобури діаметром 100-110мм, підходять при лові невеликої риби, такої як плотва, окунь, невелика щука. Більша риба просто не пройде в такий отвір. Такий розмір цілком затребуваний у любителів лову окуня і у рибалок-спортсменів, крім цього, лунки невеликого розміру свердлити легше, ніж широкі. Льодобури більшого діаметру, наприклад 115-130мм, вважаються універсальними, так як підходять для ловлі багатьох видів риб, таких як плотва, окунь, судак, щука, і на різні приманки, будь то блесни, або балансири. Для риби вагою від 1 кг до 4кг, такої як щука, судак, знадобиться льодобур діаметром 150мм. Також слід відзначити, що льодобури, яку свердлять лунки діаметром130-150мм, слід вибирати в разі, якщо ви любитель риболовлі на жерлиці. Для лову дуже великої риби слід використовувати льодобури діаметром 175мм, 200мм. Але лунки великого діаметра складні в бурінні, вимагають значного докладання зусиль, тому в цьому випадку найчастіше використовуються мотобури.

Ідеальним варіантом вважається наявність в арсеналі двох, а то й трьох льодобурів, але не завжди і не у всіх є така можливість. Для тих, хто не може собі дозволити придбати кілька льодобурів, бур для свердління лунок діаметром 130мм буде ідеальним варіантом. Це дозволить ловити дрібну і середньої величини рибу, використовувати жерлиці, а свердління лунок не буде складним.

Типи ножів для льодобурів

Ножі льодобуру - це найважливіша його частина. Це перше, на що потрібно звернути увагу при його виборі. Залежно від форми ріжучої кромки, існує дуже багато видів ножів для льодобурів: прямі, напівсферичні, дво-, триступінчасті, зубчасті, з прямою кромкою або з канавками ... Вибір форми ножів залежить від таких факторів, як тип льоду, умови експлуатації, частота та інтенсивність використання буру. Та основним фактором при виборі буру, звичайно ж, є тип льоду. Лід буває вологим, сухим (як правило в сильні морози), шаруватим, в'язким.

Ножі напівсферичної форми вважаються універсальними і можуть використовуватися практично для будь-якого типу льоду. Такий тип ножів легко входить в товщу льоду, із закругленими ножами не потрібно багато сил для буріння лунки, вони видають гарну швидкість буріння. У весняний період, коли лід стає вологим і шаруватим, такі ножі значно виграють перед ножами з прямою різальною кромкою.

Звичайні ножі з прямими лезами також вважаються універсальними, придатними для всіх видів льоду. Такі ножі вимагають трохи більшого докладання зусиль, ніж сферичні, але мають перевагу в тому, що заточку таких ножів можна зробити навіть самостійно в побутових умовах.

Для сухого, промерзлого льоду найкраще підходять ступінчасті ножі, що мають дві ріжучі кромки, розташовані на однаковій відстані один від одного. Сухий лід складно різати, і такі ножі не ріжуть, а кришать лід. Але використання льодобуру зі східчастими ножами вимагає і більшого докладання зусиль, ніж у випадках з іншими моделями.

Зубчасті ножі підходять для використання на в'язкому, вологому і мокрому льоду, а також в разі наявності великої кількості піску в льоду.

Догляд за льодобуром та його експлуатація

Належний догляд за льодобуром і правильна його експлуатація це запорука його довгої служби.

Найкраще розміщення льодобуру на рибалці - вертикальне. Для цього слід вкрутити льодобур на невелику глибину. Якщо  покласти мокрий льодобур в сніг, то існує ризик намерзання льоду на леза буру. Якщо лід намерз на ножах, то ні в якому разі не можна його збивати, або стукати кромкою по твердій поверхні. У приміщенні краще дочекатися коли лід розтане, а на рибалці цього ж можна домогтися, опустивши льодобур в лунку. Повернувшись з риболовлі обов'язково потрібно витерти насухо ножі і сам льодобур. Адже рано чи пізно, незалежно від матеріалу, з якого виготовлений льодобур, на ньому може з'явитися іржа.

Необхідно періодично змащувати всі коліна складного бура, а на літо обов'язково слід змастити машинним маслом й самі ножі.

Транспортувати льодобур слід тільки в складеному вигляді  із захисним чохлом на ножах.