(044) 574-17-97

(044) 574-14-00 

(050) 609-14-78

ПН-ПТ 9:00-18:00

Фідерні годівниці, яку вибрати?

 

Годівниця - це один з найважливіших елементів фідерної оснастки від якої безпосередньо залежить результат риболовлі. За допомогою годівниці можна розташувати поруч прикормку і наживку, а крім цього, годівниця за рахунок своєї ваги грає роль своєрідного якоря й утримує наживку в певному місці. Постараємося розібратися, що має вирішальне значення у виборі моделі фідерної кормушки. Так як фідерна годівниця використовується для доставки корму в потрібне місце у водоймі, то при виборі потрібно звернути увагу на аеродинамічну форму, від цього залежить точність і дальність закидання годівниці. Також при виборі важливо враховувати те, в яких умовах буде використовуватися дана годівниця і який передбачається вид риболовлі, чи потрібно швидке спустошення годівниці, або  ви розраховуєте на повільний розкид корму. Сила течії грає велику роль, і якщо у ваші плани не входить пересування годівниці по дну, то важливо зробити годівницю максимально стійкою, цього можно домогтися шляхом вірної огрузки, або шляхом вибору потрібної ваги годівниці.

Тепер розберемося в основних видах годівниць для фідерної ловлі. Сьогодні вибір фідерних годівниць надзвичайно широкий. Запропоновані годівниці відрізняються матеріалом, з якого вони виготовлені, формою, розташуванням огрузки, конструкцією.

Найпопулярніший вид фідерних годівниць – сіткові годівниці. Сеточная фидерная кормушкаЯк випливає з назви, такі годівниці виготовляються з дроту, сітки. За формою перетину такі годівниці діляться на: круглі, овальні, прямокутні, трикутні, і кожна форма гратчастої годівниці має свої переваги. Круглі годівниці гарні для використання в стоячій вод, або при малому перебігу, а ось прямокутні або квадратні мають хорошу стійкість, тому вони рекомендуються для використання при досить сильній течії.

За своєю конструкцією сіткові годівниці можуть бути відкритого і закритого типу. Відкриті годівниці застосовуються в стоячій воді, або при слабкій течії, вимивання підгодівлі в таких годівниць відбувається досить швидко. Якщо ж швидке спустошення годівниці вас не влаштовує, то слід звернути увагу на закриті сіткові годівниці. Закриті годівниці оснащені заглушкою-кришкою на торці корпусу, такі годівниці спустошуються повільно, утворюючи «кормовий шлейф», який привертає рибу.

Витая фидерная кормушкаНаступний вид годівниць Спіральні фідерні годівниці, що відносяться до ковзних годівниць. Це пов'язано з тим, що в таких годівницях є порожнистий стержень, через який пропускають волосінь, завдяки цьому годівниця вільно переміщається по волосіні. Але в умовах сильної течії це може бути недоліком. Що стосується дальності і точності закидання, то спіральні годівниці, завдяки своїй округлій формі, показують відмінні аеродинамічні властивості. Проте слід відзначити, що ця ж округла форма не дозволяє з успіхом використовувати таку годівницю на течії. Огрузка спіральних годівниць розташовується всередині пружинної конструкції.

Існують ще Каркасні Годівниці з пластикових пластин, такі годівниці використовуються при лові ляща, коропа. У каркасних годівницях використовується в'язка прикормки, здатна витримати дальній кидок і може втриматися на відкритих частинах годівниці.

Контейнерная кормушкаНаступний вид фідерних годівниць – контейнерні годівниці. Вони також можуть бути закритого та відкритого типу. Закритий тип використовується для прикормки тваринного походження. Огрузкою на таких годівницях служить свинцева пластина, яка кріпиться збоку на годівницю. Для поліпшення аеродинамічних властивостей, деякі годівниці оснащують «пелюстками», розташованими з боків тіла годівниці.