(044) 574-17-97

(044) 574-14-00 

(050) 609-14-78

ПН-ПТ 9:00-18:00

Види блесни. Яку блесну вибрати?

Блесна застосовується при різних видах риболовлі й в різні пори року. Рибалки, які віддають перевагу ловлі на блесну, знають, що від її вибору залежить успіх рибалки. Адже навіть при правильно підібраному вудилищеі неприваблива для хижої риби блесна буде означати невдачу і марність всіх інших снастей. Тому вибір блесни вимагає ретельного підходу і вивченню цього питання.
Блесни виготовляються з різних матеріалів: сталь, латунь, мідь, деякі блесни фарбують, надаючи їй більш реалістичний вигляд.
Блесни можна розділити на наступні види: на літні та зимові за сезонністю, на ті, що обертаються і коливаються за типом своєї гри. Між літніми та зимовими блеснами існує відмінність у напрямку руху, річна блесна призначена для горизонтального руху в воді, а зимова виключно для вертикального, так як вона використовується в обмеженому просторі - в лунці.

Блесни, що коливаються

Колеблющаяся блесна

Блесна, що коливається являє собою металеву пластину,в формі рибки, жаби, комахи, з прикріпленими до неї гачками або трійником. На блешні є отвір для кріплення до волосіні. При проводці, в воді, така блесна здійснює коливальні рухи, які й привертають хижака. Вважається, що такі рухи імітують рухи пораненої риби.
Ловля риби на блесну, що коливаються - це давній і перевірений часом спосіб. Його застосовують як в спокійній воді, так і в сильній течії, «колебалки» відмінно працюють іноді там, де інші блешні виявляються марними, наприклад в стоячій воді або на мілководді, на кам'янистому або зарослому місці. Коливальну блесну можно провести  в верхніх шарах води, що складно зробити з блесною, що обертається в таких самих умовах.

Сьогодні існує величезна кількість моделей, конструкцій і різновидів блесни. Вони можуть оснащуватися додатковими пелюстками, очами й іншими елементами, котрі привертають увагу. Найвдаліший час для ловлі на блешню, що коливається - осінь, коли риба намагається накопичити жир на зиму в пошуках їжі.

Блесни, що обертаються

Вращающаяся блесна

Блешні, що обертаються ще називають вертушками. Обертова блесна являє собою стержень довжиною близько 5 см, одним кінцем який через вертлюжок кріпиться до повідця, а на іншому - якір з гачками або трійником. На стержні є металева пелюстка-пластина овальної форми. При проводці пелюстка починає здійснювати обороти навколо стержня, тим самим привертаючи увагу риби. Часто оберталки оснащують грузилом з огляду на невелику вага.
Гра блешні, що обертається залежить від вигину пластини і від умов, в яких вона застосовується. Одна і та ж блешня при різному перебігу і різних умовах, швидкості проводки може себе вести абсолютно по-різному.

Акустичні блесни

Акустическая блесна

Акустична блесна видає під час руху різні шуми, привабливі для риби. Таким чином вона привертає увагу риби не тільки зовнішнім виглядом, а йі звуком, що значно підвищує шанс на успіх. Конструкції акустичних блешень дуже різноманітні, це можуть бути пелюстки, які б'ються один об одного, «шумляче» наповнення в самій блешні, додаткові лопаті та багато інших варіантів. Приклад акустичної блесни Блесна, що обертається SILVER FOX VIBRO 3D

Балансири

Балансир

Балансири відносяться до зимових штучним приманок. Така назва походить від слова «баланс», що характеризує принцип цієї приманки. Балансир в воді завжди зберігає горизонтальне положення, що відрізняє його від звичайної блешні, що розташовується вертикально у воді. Горизонтальне розташування балансира вважається більш привабливим для риби, так як воно робить штучну приманку більш схожою на справжню рибку. Балансир має форму рибки, на спинці приманки є кільце для кріплення до волосіні. У порівнянні зі звичайною блесною, балансир оснащений великою кількістю гачків: одним трійником і гачками на голові. Балансири виготовляються у формі різних видів риб, можуть мати різні розміри, вагу й забарвлення.

Блесни підвисні

Отвесная блесна, вертикалка

Підвисні блесни ще називаються вертикалка і також відносять до зимових блешень. Як випливає з назви такі приманки займають вертикальне положення у воді. Стрімкі блешні можуть мати форму довгастої пелюстки або вузької рибки з невеликим поперечним перерізом. На одному кінці є кільце для кріплення до волосіні, на іншому припаяний гачок або трійник. Вертикалки можуть мати різну вагу, форму і забарвлення, вибір залежить від умов, перебігу і виду риби, яку передбачається зловити.