(044) 574-17-97

(044) 574-14-00 

(050) 609-14-78

ПН-ПТ 9:00-18:00

Безінерційна котушка для спінінга

 Спиннинговая катушка

На успіх риболовлі може вплинути будь-яка дрібниця, а якщо мова йде про такий важливий атрибут рибальського спорядження як спінінгова катушка, то можно з упевненістю сказати, що її вибір це важливий і відповідальний момент. У лові на спінінг котушка є, мабуть, найголовнішою дійовою особою. Спробуємо розібратися в видах котушок для спінінга і що важливо врахувати при її виборі.

Безінерційні котушки - це найпоширеніші сьогодні рибальські котушки, і хоча б одна така котушка обов'язково є в арсеналі у кожного рибалки. У безинерціній котушці в звичайному стані схід волосіні відбувається вільно, без обертання шпулі, а для намотування волосіні ротор з дужкою обертається навколо шпулі. Безінерційні широко використовуються не тільки для спінінга, але і для поплавкової, фідерної риболовлі, їх дійсно можна назвати універсальними котушками. Вони мають досить демократичну ціну, надійні, прості в експлуатації і обслуговуванні.

При виборі котушки слід враховувати умови за яких проходить рибалка і те, яку рибу ви плануєте ловити. За своїми властивостями безінерційні котушки для спінінга поділяють на силові і швидкісні.

Силові котушки

Силові котушки застосовуються при лові крупної і потужної риби, вони витримують великі навантаження і тривалий час виведення риби, вони мають міцну і потужну рукоятку, здатну витримати великі навантаження. Передавальне число у силових котушок складає до 5,1:1. Зазвичай силова котушка оснащена п'ятьма підшипниками, які забезпечують плавне і м'яке обертання. Ризик заклинювання такої котушки при ривках риби зведений до мінімуму. Ролик вкладання волосіні у силових котушок більші і потужніші, ніж у швидкісних, адже він розрахований на великі навантаження. Іноді в ролики вставляється підшипник для легкого обертання ролика, а деякі моделі котушок комплектуються роликами з напиленням нітриду титану, що забезпечує їм довгий термін служби, оберігає від стирання волосіні.

Шпуля в силових котушках може бути виготовлена з алюмінію або графитопластиком, як правило, силові котушки оснащуються металевими шпулями, розрахованими на більш товсту волосінь і на великий її обсяг. На котушках виробники вказують показники ємності в залежності від товщини жилки. Бажано мати в запасі кілька шпуль з різними показниками ємності для різних діаметрів волосіні.

Швидкісні котушки

Швидкісні котушки відрізняються гарною чутливістю і легкістю обертання, вони використовуються при швидкій проводці, в «швидкісний» риболовлі. Передавальне число швидкісних котушок перевищує значення 5,1:1. Це забезпечує легкий і швидкий схід волосіні зі шпулі. Швидкісна котушка повинна легко реагувати на «команди» рибалки і володіти великою маневреністю. Деякі моделі котушок оснащуються механізмом Long Cast, що забезпечує рівну укладку волосіні на шпулі, що особливо важливо для далекого закидання, наприклад, Котушка для спінінгу Amadeus CB402R оснащена таким механізмом.

Швидкісні котушки, як правило, оснащуються заднім гальмом і важелем, з допомогою якого можна зменшити силу гальма. Гальмом зручно користуватися при підсікання риби, спочатку давши їй витягнути волосінь, а потім, включивши гальмо, підсікти її.

Кількість підшипників в безінерційних котушках може бути від 0 до 12. Кількість підшипників впливає на легкість роботи і плавність ходу, найоптимальнішою кількістю підшипників є від 4 до 6 штук, це забезпечує котушці достатню надійність.

Принцип роботи спінінгів котушок можна подивитися на цьому відео: